15.06.11, 18:30

Jasio Optymista – nowy elementarz żeglarski

MURATOR S.A. wydał "Jasia Optymistę", numer specjalny z cyklu "Żagle Extra". To elementarz żeglarski przeznaczony dla najmłodszych, początkujących żeglarzy oraz ich rodziców, opracowany przez Dominika Życkiego.

MURATOR S.A. wydał "Jasia Optymistę", numer specjalny z cyklu "Żagle Extra". To elementarz żeglarski przeznaczony dla najmłodszych, początkujących żeglarzy oraz ich rodziców, opracowany przez Dominika Życkiego, redaktor "Żagli", żeglarza, mistrza Polski i świata w klasie Star. Abecadło zasad żeglowania wzbogacił ilustracjami Seweryn Czarnocki. "Jasio Optymista" dostępny jest od 15. czerwca w dużych salonach prasowych i dobrych punktach sprzedaży prasy. Elementarz liczy 64 strony i kosztuje 15,90 zł.

"Dziś większość młodych żeglarzy na całym świecie swoje pierwsze kroki stawia na małym Optymiście, niewielkiej łódeczce żaglowej zwanej "szufladą". Łódka tego typu doskonale nadaje się do nauki pływania, dlatego bohater "Jasia Optymisty" właśnie na niej zdobywa swoje jachtowe doświadczenia" – mówi Dominik Życki, autor elementarza.

Cykl artykułów "Żegluj z Jasiem Optymistą", prezentujący abecadło zasad żeglowania, od 2005 roku, w okresie letnim, ukazywał się na łamach "Żagli". Publikacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci i rodziców, jak i klubów żeglarskich. Pozytywną opinię zyskały również wśród trenerów "optymiściarzy", którym bardzo ułatwiały pracę.

"Przychylna rekomendacja ze strony wszystkich zainteresowanych grup uświadomiła nam, że takie opracowanie jest bardzo potrzebne. Jesteśmy przekonani, że "Jasio Optymista" napisany przez tak utalentowanego żeglarza i redaktora, jakim jest Dominik Życki, dobrze spełni swoją rolę w kształceniu najmłodszych adeptów sztuki żeglowania" - mówi Waldemar Heflich, redaktor naczelny "Żagli".

"Jasio Optymista" zawiera wszystkie cenne informacje o budowie jachtu klasy Optimist, zasadach bezpieczeństwa, podstawowych manewrach i właściwym ubiorze małego regatowca, a także elementy wiedzy przydatnej przy pierwszych startach w zawodach żeglarskich.

Publikację otwierają słowa wstępne Waldemara Heflicha, redaktora naczelnego "Żagli" i Mateusza Kusznierewicza, mistrza olimpijskiego, który swą karierę rozpoczynał właśnie na Optymiście. W elementarzu rad udzielają także polscy mistrzowie tej klasy: Łukasz Przybytek, Jacek Sierzputowski i Wojtek Zemke.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 18:04
| prasa » informacje
Robert Glinkowski prezesem zarządu spółki Pro Media, wydawcy Nowej Trybuny Opolskiej
Polska Press Grupa poinformowała, że 20 lipca 2024 r. nastąpiła zmiana w składzie zarządu spółki Pro Media.
22.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
21.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
20.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
19.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
18.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
17.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
16.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
15.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.