Wystawa ilustracji do baśni z Kolekcji Dziecka

Agora SAoraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka".
Agora SA, wydawca miesięcznika "Dziecko" oraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka". Wystawa będzie czynna od 1 do 25 czerwca 2006 r. w Królikarni, ul. Puławska113a w Warszawie. Wstęp wolny.

Wernisaż rozpocznie się zabawą dla dzieci w ogrodach Królikarni - Bajkowym Piknikiem Rycerskim - o godzinie 14. Uroczyste otwarcie o godzinie 19.

"Kolekcja Dziecka" to zbiór dwudziestu klasycznych baśni, które zostały napisane na nowo i zilustrowane przez najwybitniejszych polskich autorów. Przepojone liryzmem bajki Jarosława Mikołajewskiego, poety, italianisty i prozaika, przeplatają się w kolekcji z pełnymi humoru i podwójnych znaczeń bajkami Grzegorza Kasdepke - autora wielu książek dla dzieci i wieloletniego redaktora naczelnego czasopisma "Świerszczyk". Książki z "Kolekcji Dziecka" ukazują się co dwa tygodnie, do każdej z nich dołączona jest płyta z tekstem bajki czytanym przez Magdę Umer lub Wojciecha Manna.

Do zilustrowania tekstów zaproszono znakomitych polskich ilustratorów: Elżbietę Wasiuczyńską, Agnieszkę Żelewską i Pawła Pawlaka, a wystawa prezentuje efekt ich pracy - nowe interpretacje klasycznych tematów baśni.

Patronami wystawy są: "Gazeta Wyborcza", "Metro", Gazeta.pl oraz Złote Przeboje w Warszawie.

AUTORZY RYSUNKÓW DO SERII BAJEK "KOLEKCJA DZIECKA"

Elżbieta Wasiuczyńska
Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. W latach 1993-96 współpracuje z czasopismami "Bęc", "Pentliczek" i "Plac Słoneczny". Do 1997 roku pracuje dla firmy Endo. Projektuje ubrania dziecięce oraz billboardy reklamowe. Opracowała też animowaną czołówkę graficzną dla telewizyjnego programu "MdM". Od 1995 do 2003 roku współpracuje z miesięcznikiem "Dziecko" ilustrując bajki i artykuły edukacyjne. Opracowuje także ilustracje do podręczników nauczania początkowego wydawnictwa Nowa Era. Otrzymała honorowe wyróżnienie na Pro-Bolonia za ilustracje do książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka".

Agnieszka Żelewska
Ilustratorka książek dla dzieci, matka i gospodyni domowa. Projektuje książki autorskie, ilustruje podręczniki szkolne, współpracuje z czasopismami "Świerszczyk" i "Dziecko". Brała udział w licznych wystawach ilustracji: w Polsce, na Słowacji i w Japonii. Otrzymała dwie nagrody główne Książka Roku 2000 i 2002 przyznawane przez Polską Sekcję IBBY oraz została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People w 2004 roku za ilustracje do książki "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci.

Paweł Pawlak
Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, malarstwem, oprawą obrazów, a ostatnio bajkopisarstwem. Jest autorem scenografii do dziesięciu spektakli teatralnych dla dzieci. Zilustrował ponad 50 książek dla dzieci, współpracując z wydawcami z Francji, Wielkiej Brytanii, Korei i Kanady. Otrzymał Nagrodę Jury na wystawie Współczesna Polska Sztuka Książki w roku 2000, nagrodę Książka Roku 2003 Polskiej Sekcji IBBY i Złote Jabłko na Biennale Ilustracji BIB 2005 w Bratysławie.

Komentarze

Powiązane

26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.