Wystawa ilustracji do baśni z Kolekcji Dziecka

Agora SAoraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka".
Agora SA, wydawca miesięcznika "Dziecko" oraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni organizują wystawę ilustracji do baśni z "Kolekcji Dziecka". Wystawa będzie czynna od 1 do 25 czerwca 2006 r. w Królikarni, ul. Puławska113a w Warszawie. Wstęp wolny.

Wernisaż rozpocznie się zabawą dla dzieci w ogrodach Królikarni - Bajkowym Piknikiem Rycerskim - o godzinie 14. Uroczyste otwarcie o godzinie 19.

"Kolekcja Dziecka" to zbiór dwudziestu klasycznych baśni, które zostały napisane na nowo i zilustrowane przez najwybitniejszych polskich autorów. Przepojone liryzmem bajki Jarosława Mikołajewskiego, poety, italianisty i prozaika, przeplatają się w kolekcji z pełnymi humoru i podwójnych znaczeń bajkami Grzegorza Kasdepke - autora wielu książek dla dzieci i wieloletniego redaktora naczelnego czasopisma "Świerszczyk". Książki z "Kolekcji Dziecka" ukazują się co dwa tygodnie, do każdej z nich dołączona jest płyta z tekstem bajki czytanym przez Magdę Umer lub Wojciecha Manna.

Do zilustrowania tekstów zaproszono znakomitych polskich ilustratorów: Elżbietę Wasiuczyńską, Agnieszkę Żelewską i Pawła Pawlaka, a wystawa prezentuje efekt ich pracy - nowe interpretacje klasycznych tematów baśni.

Patronami wystawy są: "Gazeta Wyborcza", "Metro", Gazeta.pl oraz Złote Przeboje w Warszawie.

AUTORZY RYSUNKÓW DO SERII BAJEK "KOLEKCJA DZIECKA"

Elżbieta Wasiuczyńska
Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. W latach 1993-96 współpracuje z czasopismami "Bęc", "Pentliczek" i "Plac Słoneczny". Do 1997 roku pracuje dla firmy Endo. Projektuje ubrania dziecięce oraz billboardy reklamowe. Opracowała też animowaną czołówkę graficzną dla telewizyjnego programu "MdM". Od 1995 do 2003 roku współpracuje z miesięcznikiem "Dziecko" ilustrując bajki i artykuły edukacyjne. Opracowuje także ilustracje do podręczników nauczania początkowego wydawnictwa Nowa Era. Otrzymała honorowe wyróżnienie na Pro-Bolonia za ilustracje do książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka".

Agnieszka Żelewska
Ilustratorka książek dla dzieci, matka i gospodyni domowa. Projektuje książki autorskie, ilustruje podręczniki szkolne, współpracuje z czasopismami "Świerszczyk" i "Dziecko". Brała udział w licznych wystawach ilustracji: w Polsce, na Słowacji i w Japonii. Otrzymała dwie nagrody główne Książka Roku 2000 i 2002 przyznawane przez Polską Sekcję IBBY oraz została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People w 2004 roku za ilustracje do książki "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci.

Paweł Pawlak
Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, malarstwem, oprawą obrazów, a ostatnio bajkopisarstwem. Jest autorem scenografii do dziesięciu spektakli teatralnych dla dzieci. Zilustrował ponad 50 książek dla dzieci, współpracując z wydawcami z Francji, Wielkiej Brytanii, Korei i Kanady. Otrzymał Nagrodę Jury na wystawie Współczesna Polska Sztuka Książki w roku 2000, nagrodę Książka Roku 2003 Polskiej Sekcji IBBY i Złote Jabłko na Biennale Ilustracji BIB 2005 w Bratysławie.

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.