19.06.11, 11:52

Polska promuje się na kluczowych rynkach Europy

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła pierwszą od lat kampanię promującą Polskę jako destynację turystyczną na kluczowych rynkach Europy: w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła pierwszą od lat kampanię promującą Polskę jako destynację turystyczną na kluczowych rynkach Europy: w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Spoty TV przygotowane w wersjach: angielsko-, francusko- i niemieckojęzycznej prezentują energetyczny, radosny obraz Polski jako kraju młodego duchem, różnorodnego i przede wszystkim otwartego.

Pomysł spotu ma być odpowiedzią na wyniki badań dotyczących wizerunku Polski na wyżej wymienionych rynkach. Główną barierą okazał się bardzo niski poziom wiedzy o współczesnej Polsce w krajach Zachodu. Stereotypowy obraz Polski jako źródła taniej siły roboczej oraz kraju o trudnej, często tragicznej historii i postkomunistycznym dziedzictwie w żaden sposób nie kojarzył się z atrakcyjnym celem wakacyjnej bądź weekendowej wycieczki.

W odpowiedzi twórcy kampanii telewizyjnej – agencja reklamowa BBDO Warszawa – zaproponowali pokazanie nie tylko różnorodnych atrakcji Polski, lecz także obrazu kraju pełnego pozytywnej energii, której źródłem są cechy jego mieszkańców: spontaniczność, otwartość, chęć do zabawy i gościnność. Tę ostatnią podkreśla wypowiadane z wyraźnym polskim akcentem hasło kampanii: „Czuj się zaproszony!”, będące zarazem bezpośrednią zachętą do odwiedzenia Polski.

Spot stał się w ciągu kilku dni jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów na portalu You Tube. Obejrzało go już ponad 350 000 razy. Kampanię telewizyjną na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej opracowała i realizuje agencja BBDO Warszawa. Budżet kampanii został zdobyty w przetargu. Planowany kolejny etap kampanii to cykl reklam prasowych i internetowych, w precyzyjniejszy sposób informujący zwolenników różnych typów turystyki (miejska, aktywna, przyrodnicza, biznesowa itd.) o zaletach Polski jako destynacji turystycznej.

Komentarze

Powiązane

17.05.24, 09:00
| reklama & PR » informacje
Podaruj chwilę przyjemności. 30 tys. zł do wygrania w loterii marki LINDOR
Lindt & Sprüngli powierzył agencji UNIQUE ONE organizację loterii pro-mocyjnej dla marki LINDOR „Podaruj chwilę przyjemności”.
17.05.24, 07:45
| reklama & PR » informacje
Przepis na Swojaka. Dan Cake podaje obiad na nowo
Ruszyła kampania produktów grillowych Dan Cake. W tegorocznej odsłonie marka przekonuje odbiorców, że dania grillowe doskonale sprawdzają się jako pomysł na obiad przygotowywany dla rodziny i przyjaciół - nie tylko w plenerze, ale także w domowym zaciszu.
17.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Wills Integrated obsługuje markę Stargres
Agencja Wills Integrated rozpoczęła obsługę marki Stargres z Grupy Końskie. Wrocławska agencja strategiczno-komunikacyjna odpowiada za realizację wielokanałowej kampanii, której celem jest promocja gresowych płyt zewnętrznych z linii STAR 2.0 i STAR 3.0.
16.05.24, 20:45
| reklama & PR » informacje
Agencja KERRIS przygotowała koncepcję kreatywną dla marki Jan Niezbędny
Agencja KERRIS odpowiada za adaptację nowej kreatywnej koncepcji komunikacji Jana Niezbędnego w kanałach social media lidera branży artykułów gospodarstwa domowego.
16.05.24, 19:30
| reklama & PR » ludzie
Ania Kwiatkowska w Grupie Przestrzeń
Ania Kwiatkowska dołączyła do Grupy Przestrzeń (Przestrzeń – agencja strategiczno-kreatywna, Polot – agencja digitalowa, Wyraz – studio projektowe, Rozgłos – agencja mediowa) i objęła stanowisko Business Development Director.
16.05.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
Nowe opakowanie, to samo chrupanie!” Kampania marki Familijne
Ruszyła kampania wafli Familijne (Colian) w nowych opakowaniach. Spoty reklamowe będa emitowane w najpopularniejszych kanałach TV, na YouTubie oraz na platformach VOD do końca czerwca br.
15.05.24, 20:40
| reklama & PR » informacje
Rezi twarzą kampanii smartwatcha Huawei Watch 4 Pro Space Edition
Polski oddział Huawei CBG (Consumer Business Group) ruszył z kampanią promującą nową odsłonę smartwatcha premium z rodziny HUAWEI WATCH 4 Pro. Działania wspierające wejście na polski rynek wersji Space Edition obejmują różnorodne kanały i narzędzia marketingowe. Twarzą kampanii w Polsce jest Remigiusz reZi Wierzgoń.
15.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
#BrukselaToNieKurort zachęca do świadomego głosowania w wyborach do europarlamentu
Z początkiem maja br. wystartowała kampania #BrukselaToNieKurort zachęcająca do świadomego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kampania kładzie nacisk na wyzwania, przed którymi stoi obecnie Europa. Zdaniem twórców kampanii, „Bruksela” nie powinna być sposobem na „polityczne wakacje”, a miejscem, gdzie kompetentne osoby decydują o losach Polski i Europy.
15.05.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Orange promuje ofertę Orange Flex
Orange Polska rozpoczął nową kampanię oferty subskrypcyjnej Orange Flex. Za strategię i zakup mediów odpowiada agencja Value Media we współpracy ze spółką MarTech & e-commerce connected Salestube. Agencja GONG odpowiada za koncept kreatywny platformy komunikacyjnej, kreacje wideo raz display.
14.05.24, 23:55
| reklama & PR » informacje
PRZEloteria Przelewy24 wraca: do wygrania Fiat 500 oraz wiele innych nagród
Serwis Przelewy24 organizuje drugą edycję PRZEloterii. Partnerami głównymi akcji są Visa i Mastercard. PRZEpartnerami wybranych nagród tygodniowych są marki Itaka, simplybuy.pl i al.to. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy