30.05.11, 20:40

Bolek i Lolek w radiowej Trójce

W Dzień Dziecka, 1. czerwca, Trójka zaprasza wszystkie małe i duże dzieci do śledzenia przygód kultowych Bolka i Lolka. Specjalną powieść w wydaniu dźwiękowym przez cały dzień czytać będą dziennikarze Trójki.

W Dzień Dziecka, 1. czerwca, br, Trójka zaprasza wszystkie małe i duże dzieci do śledzenia przygód kultowych Bolka i Lolka. Specjalną powieść w wydaniu dźwiękowym przez cały dzień czytać będą dziennikarze Trójki.

1. czerwca między godziną 7.00 a 21.00 będzie można wysłuchać 12 odcinków powieści o popularnych bohaterach kreskówek: "Bolek i Lolek - Bal przebierańców" Joanny Olech, oraz "Bolek i Lolek - Teatr" i "Bolek i Lolek - straszne skutki oglądania telewizji" Macieja Wojtyszki. Narratorem będzie Anna Maria Jopek, a w role bohaterów cykli wcielą się dziennikarze Trójki: Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Kuba Strzyczkowski, Ryszard Jaźwiński, Marcin Kydryński, Michał Olszański, Robert Kantereit, Dariusz Bugalski, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Piotr Baron, Krystian Hanke, Tomasz Żąda, Michał Margański, Mariusz Owczarek, Marcin Łukawski, Jan Chojnacki, Paweł Sołtys, Jan Niebudek, Adam Malecki, Marek Proszek, a także współpracujący z Trójką Fisz i Wojciech Waglewski. Oprawę muzyczną do cyklu powieści skomponował Macio Moretti. W epizodach, w roli rodziny i znajomych Bolka i Lolka, wystąpią: Magda Jethon, Jerzy Sosnowski, Beata Michniewicz, Ernest Zozuń, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś, Janusz Deblessem, Elżbieta Walendzik.

Wszyscy fani kultowej bajki będą także mogli wygrać w Trójce książki i rysowanki z cyklu "Bolek i Lolek", wydanych przez Wydawnictwo Znak.

Bolek i Lolek - jedna z najbardziej znanych polskich kreskówka o przygodach dwóch braci, wymyślona przez Władysława Nehrebeckiego. Pierwszy odcinek powstał w 1962 r. W sumie przez 23 lata powstało ponad 150 odcinków serialu i kilka filmów pełnometrażowych.

 

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy