04.05.11, 21:10
Zmiany w Gadu-Gadu
Stabilność, przyjazna obsługa, stonowane kolory i zakończenie etapu "beta" – to tylko część deklaracji w ramach pakietu zmian, który wprowadza najnowsze wydanie Gadu-Gadu.
Stabilność, przyjazna obsługa, stonowane kolory i zakończenie etapu "beta" – to tylko część deklaracji w ramach pakietu zmian, który wprowadza najnowsze wydanie Gadu-Gadu. Wersję stabilną, oznaczoną jako GG 10.5 można już pobierać bezpłatnie ze strony komunikatora. Uwzględnia ona wiele uwag zgłaszanych przez użytkowników.
"Wiemy, że wersje z ostatnich dwóch lat nie do końca spełniły oczekiwania użytkowników, były pamięciożerne, nieintuicyjne i przytłaczały funkcjami. Do końca tego roku chcemy to naprawić. Gadu-Gadu ma być lekkie, przystosowane do wielu systemów i przyjazne" – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network S.A., który od początku tego roku kieruje spółką. "Obecny pakiet zmian w GG 10 jesteśmy winni użytkownikom na już, na teraz" – mówi Jarek Rybus, PR manager Gadu-Gadu. "Jednocześnie pracujemy nad nową platformą GG, którą chcemy oddać internautom jesienią" – dodaje Jażdżyński.
Duże zmiany wprowadzono w wyglądzie i funkcjonalności okna rozmowy. W GG 10.5 usunięto boczny pasek zakładek, umożliwiono lepsze dopasowywanie rozmiaru, wyeksponowano podstawowe opcje przydatne podczas pogawędek. Okno rozmowy nabrało schludnego, stonowanego koloru, jest czytelne i intuicyjne. Użytkownicy dostrzegą także nowe, wypukłe ikonki dostępności (popularne słoneczka, m.in. dostępny, zaraz wracam, niedostępny). Zostały one ponadto dopasowane do różnych rozmiarów ikon w systemie Windows 7.
Użytkownicy nowej wersji komunikatora otrzymali lepszą edycję kontaktów, szybkie komentowanie opisów znajomych. Aby przyspieszyć działanie aplikacji, zrezygnowano z automatycznego pokazywania tzw. hoovera (okienko z danymi kontaktu) – pojawia się ono dopiero po kliknięciu. GG 10.5 pozwala być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju i na świecie: poprawiono panel informacji z portalu gadu-gadu.pl – sekcja wiadomości jest bardziej przejrzysta, a po kliknięciu na nią otwiera się obok komunikatora okno z najważniejszymi artykułami.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Komentarze