06.03.11, 11:54

Rekordowy poziom agresji PiS'u

Prawo i Sprawiedliwość ostro atakuje, natomiast politycy Platformy Obywatelskiej powstrzymują się od agresywnych wypowiedzi w mediach. Taki wniosek można wyciągnąć z badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, który wydał kolejną część comiesięcznego raportu "Cztery Stacje". 

Prawo i Sprawiedliwość ostro atakuje, natomiast politycy Platformy Obywatelskiej powstrzymują się od agresywnych wypowiedzi w mediach. Taki wniosek można wyciągnąć z badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, który wydał kolejną część comiesięcznego raportu "Cztery Stacje". 

Z analizy przekazu czterech największych telewizyjnych serwisów informacyjnych wynika, że odsetek agresywnych wypowiedzi przedstawicieli PiS'u jest najwyższy od momentu rozpoczęcia monitoringu tego zagadnienia w październiku 2010 roku. 44% ich wystąpień to wypowiedzi, które przez analityków zostały zaklasyfikowane jako agresywne. 

Jednocześnie Platforma Obywatelska od października, co miesiąc odnotowuje coraz niższy odsetek tego typu wypowiedzi. W styczniu było ich 6%, natomiast jeszcze w październiku 15%. Politycy PiS’u 254 razy pojawili się w poddanych analizie serwisach, a 112 z ich wystąpień miało znamiona agresji. Najwięcej z nich wyemitowano w "Faktach", a najmniej w "Wiadomościach". Agresywne wypowiedzi członków PO również najczęściej mogliśmy zobaczyć w „Faktach”. W styczniu Platforma zanotowała ich mniej (11) niż SLD (19). 

Agresywne wypowiedzi polityków PiS nie dotyczyły jedynie spraw politycznych. Można było je usłyszeć także w kwestiach dotyczących przestępstw, tragedii i katastrof, gospodarki, transportu, prawa, a nawet kultury i rozrywki oraz służb mundurowych. 

W styczniu topowym tematem była katastrofa smoleńska, o której traktowało aż 105 materiałów. Na drugim miejscu znalazły się zamieszki w Egipcie (49), a na trzecim kwestia beatyfikacji Jana Pawła II (40). 30 razy w serwisach pojawiły się doniesienia o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – 18 wyemitowano w "Panoramie", a w "Wydarzeniach" – tylko jeden. Dwadzieścia jeden materiałów dotyczyło zamachu terrorystycznego na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. 

Najwięcej wpadek zdarzyło się po raz kolejny redakcji "Wydarzeń", która zanotowała osiem uchybień, w tym dwa językowe i sześć technicznych. Po pięć miały "Fakty" oraz "Wiadomości". Najmniej razy mylili się redaktorzy "Panoramy" (3).

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
14.02.24, 19:37
| telewizja / VOD » informacje
TVP ABC świętuje dziesiąte urodziny
W czwartek, 15 lutego br. kanał TVP ABC będzie świętować swoje 10. urodziny. Z tej okazji mnóstwo zaplanowano Urodzinowy Maraton Konkursowy, a także specjalne wydanie „Studia ABC”.
14.02.24, 12:24
| telewizja / VOD » informacje
Olimpijskie kanały pop-up Eurosportu w ofercie INEA
Warner Bros. Discovery w Polsce oraz INEA nawiązały współpracę w celu udostępnienia usług telekomunikacyjnych dostępu do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 na kanałach Eurosportu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.