06.03.11, 11:54

Rekordowy poziom agresji PiS'u

Prawo i Sprawiedliwość ostro atakuje, natomiast politycy Platformy Obywatelskiej powstrzymują się od agresywnych wypowiedzi w mediach. Taki wniosek można wyciągnąć z badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, który wydał kolejną część comiesięcznego raportu "Cztery Stacje". 

Prawo i Sprawiedliwość ostro atakuje, natomiast politycy Platformy Obywatelskiej powstrzymują się od agresywnych wypowiedzi w mediach. Taki wniosek można wyciągnąć z badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, który wydał kolejną część comiesięcznego raportu "Cztery Stacje". 

Z analizy przekazu czterech największych telewizyjnych serwisów informacyjnych wynika, że odsetek agresywnych wypowiedzi przedstawicieli PiS'u jest najwyższy od momentu rozpoczęcia monitoringu tego zagadnienia w październiku 2010 roku. 44% ich wystąpień to wypowiedzi, które przez analityków zostały zaklasyfikowane jako agresywne. 

Jednocześnie Platforma Obywatelska od października, co miesiąc odnotowuje coraz niższy odsetek tego typu wypowiedzi. W styczniu było ich 6%, natomiast jeszcze w październiku 15%. Politycy PiS’u 254 razy pojawili się w poddanych analizie serwisach, a 112 z ich wystąpień miało znamiona agresji. Najwięcej z nich wyemitowano w "Faktach", a najmniej w "Wiadomościach". Agresywne wypowiedzi członków PO również najczęściej mogliśmy zobaczyć w „Faktach”. W styczniu Platforma zanotowała ich mniej (11) niż SLD (19). 

Agresywne wypowiedzi polityków PiS nie dotyczyły jedynie spraw politycznych. Można było je usłyszeć także w kwestiach dotyczących przestępstw, tragedii i katastrof, gospodarki, transportu, prawa, a nawet kultury i rozrywki oraz służb mundurowych. 

W styczniu topowym tematem była katastrofa smoleńska, o której traktowało aż 105 materiałów. Na drugim miejscu znalazły się zamieszki w Egipcie (49), a na trzecim kwestia beatyfikacji Jana Pawła II (40). 30 razy w serwisach pojawiły się doniesienia o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – 18 wyemitowano w "Panoramie", a w "Wydarzeniach" – tylko jeden. Dwadzieścia jeden materiałów dotyczyło zamachu terrorystycznego na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. 

Najwięcej wpadek zdarzyło się po raz kolejny redakcji "Wydarzeń", która zanotowała osiem uchybień, w tym dwa językowe i sześć technicznych. Po pięć miały "Fakty" oraz "Wiadomości". Najmniej razy mylili się redaktorzy "Panoramy" (3).

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.