21.02.11, 20:00

Przez KRRiT na FaMę w Słupsku jeszcze poczekamy

Radio FaMa Słupsk nie może wystartować… bo nie otrzymała koncesji na piśmie. Taka patowa sytuacja trwa już od blisko 8 miesięcy.

Radio FaMa Słupsk nie może wystartować… bo nie otrzymała koncesji na piśmie. Taka patowa sytuacja trwa już od blisko 8 miesięcy.

Spółka Radio TOP wygrała konkurs koncesyjny na częstotliwość 90,6 FM w Słupsku. Procedurę rozstrzygnięto w lipcu ubiegłego roku, jednak do dnia dzisiejszego na falach eteru w regionie słupskim nie uświadczymy nowej stacji. Wszystko za sprawą opieszałości Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W sierpniu 2010 r. informowaliśmy, że sygnał testowy FaMy w Słupsku powinien pojawić się na przełomie grudnia i stycznia. Tak się jednak nie stało. O wyjaśnienie poprosiliśmy Michała Stachowicza, redaktora programowego sieci FaMa. „Nie możemy wystartować z sygnałem, ponieważ nie otrzymaliśmy od KRRiT pisemnej informacji o tym, że przyznano nam koncesję” – mówi Stachowicz w rozmowie z Portalem MediaFM.net. Jak przyznaje, taka opieszałość nie po raz pierwszy spotyka stacje spod szyldu FaMa. Podobnie było w Wołominie, gdzie na decyzję Rady trzeba było czekać kilka miesięcy.

Kiedy więc stosowny dokument powinien trafić do zwycięzcy konkursu na słupską częstotliwość? W departamencie koncesyjnym KRRiT powiedziano nam, że wszystkie decyzje zostały wysłane drogą pocztową w miniony piątek (18.02). Skąd taka opieszałość? „Tak długo trwało wydawanie postanowienia w UKE i przygotowywanie dokumentacji koncesyjnej” – usłyszeliśmy w KRRiT.

Od chwili otrzymania pełnej dokumentacji wnioskodawca ma trzy miesiące na uruchomienie stacji. W praktyce oznacza to, że jeśli KRRiT dopełniła wszelkich formalności, w Słupsku Radio FaMa powinniśmy usłyszeć na początku czerwca br.

Tymczasem już trwają przygotowania do uruchomienia rozgłośni w Wołominie. Pod koniec stycznia na facebook’owym profilu Radia FaMa pojawiła się taka oto informacja: „Śmiało możemy powiedzieć - Zaczęło się!!! "Rodzi się" nowe dziecko - Fama Wołomin :D a poważnie rusza cała machina z powstawaniem nowej stacji: siedziba radia już jest, Redaktor naczelny też :) (Danuta Jagielska – przyp. Red.) jest wstępna deklaracja, że na falach Famy pojawi się dawno nie słyszany głos ..... :D co nas bardzo cieszy”.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.