13.02.11, 13:03

Nokia zaprezentowała akcesoria na sezon wiosna - lato 2011

Wśród wybranych znalazły się m.in. rowerowa ładowarka oraz bezprzewodowa słuchawka niwelująca szum otoczenia.

Nokia zaprezentowała swoje wybrane akcesoria na sezon wiosna - lato 2011. Wybrane gadżety skierowane są przede wszystkim do osób aktywnych, spędzających czas poza domem.

Zestaw rowerowy do ładowania Nokia DC-14 to nieoceniona pomoc podczas długich wycieczek na dwóch kółkach. Umożliwia on darmowe pobieranie energii i ładowanie telefonu bez potrzeby dostępu do tradycyjnego źródła prądu i przy takiej samej wydajności, jak w przypadku tradycyjnej ładowarki. Łatwy w obsłudze, wytrzymały na kurz i wilgoć, kompatybilny z wieloma urządzeniami zestaw marki Nokia sprawia, że nie trzeba się martwić o to, czy podczas dalekiej wyprawy bateria będzie naładowana. Produkt dostępny jest na rynku od stycznia.

Pas Bluetooth monitorujący pracę serca Nokia LS-14 to prawdziwa gratka dla miłosników joggingu, ale również dla wszystkich, którzy chcą kontrolować pracę serca podczas wysiłku fizycznego. Urządzenie jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń Nokia wyposażonych w aplikację Sports Tracker lub Endomondo. Pas jest lekki (55g) i wygodny, więc w żaden sposób nie krępuje ruchów. Wymienne baterie o wydajności ok. 150 godzin, jak również szeroka tolerancja temperatur, w których urządzenie może działać spawiają, że można je zabrać zarówno na wspinaczkę w góry, jak i na intensywny spacer brzegiem morza. Urządzenie własnie pojawia się w sprzedaży.

Przenośny zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 to rozwiązanie dla kierowców. Dzięki dogodnemu, intuicyjnemu rozmiesczeniu klawiszy i wysokiej jakości dźwiękowi, prowadzący pojazd może wykonywać połączenia bez używania rąk, co umożliwia zgodne z prawem korzystanie z telefonu podczas kierowania samochodem. Prosty kształt klawiszy do regulacji głośności (wklęsły-wypukły) ułatwia użytkowanie bez odrywania wzroku, a podświetlany klawisz odbierania i zakończenia połączenia przychodzącego pozwala szybko zlokalizować zestaw. Ładowarka Nokia DC4 obecna w opakowaniu umożliwia ładowanie zestawu w samochodzie. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.

Bezprzewodowa słuchawka Nokia Bluetooth BH-609 (na zdjęciu) posiada zaawansowaną funkcję redukcji szumu i odgłosów wiatru (DSP) wspartą dwoma wbudowanymi mikrofonami, co zapewnia wyraźny dźwięk, izolując hałas z otoczenia. Dodatkowymi atutami tego urządzenia jest smukły i elegancki design połączony z zaawansowanymi funkcjami słuchawki. Użytkownik może skorzystać z zaczepu na ucho, który został idealnie dopracowany podczas testów ergonomicznych. Warto również wspomnieć o funkcji łączności wielopunktowej Multi-Point, dzięki której możliwe jest równoczesne połączenie z dwoma telefonami. Produkt dostępny na rynku od stycznia.

Z kolei w kwietniu na rynku pojawi się nowa słuchawka Nokia Bluetooth BH-806. Oprócz nowoczesnego, prostego w formie wzornictwa i ergonomicznego kształtu urządzenie oferuje wiele użytecznych funkcji. Wyróżnikiem słuchawki jest panel dotykowy, który umożliwia łatwe i efektywne zarządzanie połączeniami poprzez dotyk. Zestaw posiada także specjalny uchwyt, dzięki któremu można w pełni korzystać z rozwiązania Always Ready. By odebrać lub zakończyć połączenie wystarczy wyjąć lub włożyć słuchawkę z lub do uchwytu. Funkcja ta działa do 3 miesiecy w trybie czuwania. Zastosowana w modelu Nokia BH-806 technologia DSP sprawia, że użytkownik może cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem podczas rozmów. Doskonały komfort korzystania ze słuchawki jest możliwy dzięki wkładkom dousznym w dwóch kształtach i trzech rozmiarach. Słuchawkę można bardzo szybko naładować – 15 minut podłaczenia do źródła prądu pozwala na dwugodzinną rozmowę, zaś godzinne ładowanie umożliwia całkowite uzupełnienie baterii. Słuchawka jest również wyposażona w funkcję łączności wielopunktowej Multi-Point, dzięki której możliwe jest równoczesne połączenie z dwoma telefonami.

Komentarze

Powiązane

08.07.24, 20:30
| biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus i ZE PAK inwestują w największy projekt wiatrowy w Polsce
Grupa Polsat Plus i ZE Pak rozpoczęły wspólną inwestycję, nabywając wszystkie udziały w spółkach realizujących projekt zespołu elektrowni wiatrowych.
08.07.24, 15:30
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Tomasz Jagiełło ponownie wybrany do zarządu The International Union of Cinemas
Tomasz Jagiełło, Prezes sieci kin Helios, ponownie został członkiem zarządu The International Union of Cinemas, organizacji skupiającej europejskie firmy kinowe.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
28.06.24, 18:00
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024
Platforma Max została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z postaciami z Looney Tunes, zachęcającymi do wspierania TeamPL w igrzyskach.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
03.06.24, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Duży Ben Rośnie i zapowiada inwestycje w e-commerce
Duży Ben, sieć marketów alkoholowych, w 2023 r. przyczynił się do wzrostu sprzedaży w segmencie Projektów Grupy Eurocash o 21 proc. Na ten rok planowane jest dalsze wdrażanie nowych udogodnień dla klientów z wykorzystaniem nowych technologii.
01.06.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów planuje przekroczyć pułap 11 mld zł obrotów w 20224 r.
Grupa Muszkieterów osiągnęła w I kwartale 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 2,4 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując niemal 9 proc. wzrost rok do roku.
01.06.24, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Rusza rozbudowa Lotniska w Modlinie. Większy terminal, więcej miejsc postojowych i nowi przewoźnicy
Nowe władze portu lotniczego w Modlinie mają ambitne plany rozbudowy lotniska i realizacji niezbędnych inwestycji.
31.05.24, 21:45
| biznes i technologie » informacje
Piąty salon Reserved (LPP) w Wielkiej Brytanii
LPP kontynuuje ekspansję w Europie Zachodniej otwierając piąty salon Reserved w Wielkiej Brytanii. Otwarciu towarzyszyć będzie zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa oraz wprowadzona właśnie do sprzedaży kolekcja „Welcome to the Club” inspirowana brytyjskimi tradycjami old-fashioned i stylem sportowym.
30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.