02.02.11, 19:59

Telewizyjny pilot zamiast wyprawy na zakupy

Zubibu.com – firma specjalizująca się w tworzeniu narzędzi do błyskawicznego uruchamiania sklepów internetowych w urządzeniach mobilnych udostępniła  możliwość przeniesienia e-sklepu do domowego salonu. Platforma zubibu@TV działa na nowoczesnych telewizorach z dostępem do Internetu.

Zubibu.com – firma specjalizująca się w tworzeniu narzędzi do uruchamiania sklepów internetowych w urządzeniach mobilnych, udostępniła  możliwość przeniesienia e-sklepu do domowego salonu. Platforma zubibu@TV działa na nowoczesnych telewizorach z dostępem do Internetu.

Zakupy w Internecie dla większości Polaków to już chleb powszedni. Według danych Euromonitor International, które podaje Parkiet.com, wartość rynku e-commerce w Polsce w 2010 r. miała wynieść 15,5 mld zł. zubibu.com już od dawna prognozowało, że następnym krokiem w rozwoju e-commerce na świecie będę zakupy przez platformę e-commerce przystosowaną do sprzedaży przez telewizory z dostępem do Internetu. W efekcie powstała innowacyjna usługa – zubibu@TV  czyli aplikacja umożliwiająca sklepom internetowym dotarcie do nowych i dotychczasowych klientów poprzez coraz częściej wykorzystywane nowoczesne telewizory z dostępem do Internetu.

Po zainstalowaniu aplikacji w telewizorze użytkownik otrzymuje dostęp do pasażu handlowego prezentującego ofertę sklepów zintegrowanych z usługą zubibu. Przy pomocy standardowego telewizyjnego pilota ofertę można przeglądać i umieszczać wybrane produkty w koszyku. 

"Podczas składania zamówienia na naszej platformie e-commerce, użytkownik napotyka na wiele ułatwień w zakupach. Przykładowo, użytkownicy mobilnych sklepów zubibu wiedzą już, że aplikacja zapamiętuje dane zamawiającego bezpośrednio w urządzeniu kupującego, dzięki czemu kolejne zakupy w dowolnym sklepie nie wymagają żmudnego wpisywania danychmówi Robert Janeczek, Prezes Zarządu zubibu.com. "Zubibu@TV umożliwia też bezpieczną płatność za zamówienie przy pomocy najpopularniejszych kart kredytowych" – dodaje. 

Cały proces zakupowy nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych urządzeń w rodzaju klawiatury, czy myszy i jest w całości wygodnie obsługiwany telewizyjnym pilotem. Możliwość prezentacji oferty w telewizyjnym pasażu zubibu@TV zostanie udostępniona użytkownikom zubibu bez dodatkowych opłat w pakietach Optimum i Premium. Internetowi sprzedawcy, którzy już pokazali otwartość na innowacje w e-commerce poprzez uruchomienie mobilnej wersji swoich sklepów, otrzymają za darmo możliwość zostania pionierami tv-commerce. Ma to na celu upowszechnienie nowej formy internetowych zakupów wśród tych klientów, którzy wcześniej uważali zakupy w internecie za zbyt skomplikowane. 

Zubibu@TV będzie początkowo dostępne na sprzęt firmy Samsung z technologią Internet@TV. Szeroka gama kompatybilnych telewizorów oraz odtwarzaczy Blu-ray firmy Samsung jest już od dłuższego czasu dostępna w sklepach. Pasaż zubibu@TV dostępny będzie bezpłatnie w sklepie Samsung Apps w ciągu najbliższych tygodni. Ze względu na międzynarodowy zasięg wdrożeń technologii zubibu, stworzonych będzie kilka niezależnych pasaży skupiających sklepy z poszczególnych krajów i prezentujących ich ofertę w lokalnych językach. W dłuższej perspektywie planowane jest stworzenie wersji na urządzenia innych wiodących producentów sprzętu RTV, na konsole wideo najnowszej generacji oraz nowoczesne dekodery telewizji cyfrowej z dostępem do Internetu.

Komentarze

Powiązane

27.04.24, 11:00
| biznes i technologie » informacje
Dostęp do szybkiego internetu w Polsce: Orange Polska podpisuje umowy na inwestycje
W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace.
26.04.24, 13:45
| biznes i technologie » informacje
Marcin Klammer dyrektorem zarządzającym Polską Radę Centrów Handlowych
Polska Rada Centrów Handlowych, 8 kwietnia br. powołała Marcina Klammera na stanowisko dyrektora zarządzającego. Będzie on współodpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój Polskiej Rady Centrów Handlowych. 
25.04.24, 20:45
| biznes i technologie » informacje
SPAR w Grodzisku Mazowieckim w niestandardowym wystroju. Sklep współpracuje z KS Bogoria
Właściciel SPAR w Grodzisku Mazowieckim nawiązał współpracę z lokalnym klubem tenisa stołowego KS Bogoria, który jest wielokrotnym mistrzem Polski w tenisie stołowym, a także zwycięzcą wielu turniejów w Polsce i Europie. 
17.04.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy z zasięgiem komórkowym dzięki Play
W najdłuższym tunelu drogowym w Polsce, który dziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy samochodów, została zainstalowana infrastruktura telekomunikacyjna przez Play. To udogodnienie ma zapewnić niezakłócone rozmowy telefoniczne oraz szybki dostęp do internetu.
12.04.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Arçelik wprowadza na rynek Beko Europe. Finalizacja dużej transakcji na rynku AGD
Turecki koncern Arçelik sfinalizował transakcję przejęcia pomiędzy spółką Beko B.V., będącą w całości własnością Arçelik, a spółką Whirlpool Corporation, należącą do Whirlpool EMEA Holdings LLC, tym samym tworząc nowy podmiot na rynku – Beko Europe.
10.04.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Małgorzata Pietraszewska prezeską 10Clouds
Maciej Cielecki, współzałożyciel oraz wieloletni CEO firmy przekazał funkcje zarządcze 10Clouds, aby rozwijać w AI Labs projekty skupione na sztucznej inteligencji. Stanowisko Prezesa Zarządu w 10Clouds SA 1 kwietnia br. objęła Małgorzata Pietraszewska.
28.03.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Maspex wyda na inwestycje ok. 650 mln zł. Będzie także inwestycja w Wadowicach
Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Żubrówka czy Soplica, wyda na inwestycje produkcyjne w 2024 r. ok. 650 mln zł. Po wielu latach spółka wraca z dużą inwestycją do Wadowic.
15.03.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
InPost: 7 tys. punktów odbiorów i nadań w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii
Grupa InPost posiada już 7 tys. punktów nadania i odbioru (w tym urządzeń Paczkomat) w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii.
15.03.24, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek piwa w krachlach. To drugi taki browar w Polsce
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek linię „piw góralskich” w krachlach (grube brązowe butelki, z kabłąkowym zamknięciem i białym korkiem). W luksusowych opakowaniach browar będzie na razie sprzedawał trzy swoje piwa.
13.03.24, 09:59
| biznes i technologie » informacje
Innowacje w olejach samochodowych: Jak nowe technologie poprawiają wydajność silnika
Rozwój technologiczny odgrywa kluczową rolę w każdej dziedzinie życia, a przemysł motoryzacyjny nie jest wyjątkiem. Szczególną uwagę poświęca się innowacjom w zakresie olejów samochodowych, które są niezbędne dla wydajności i trwałości silników. ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy