20.01.11, 20:01

Dziennikarze czytają dzieciom baśnie w Krakowie

"Dziennikarze czytają dzieciom baśnie", nie tylko dla dzieci. Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu.

Centrum Sportu i Kultury "Sidzina" (ul. Działowskiego 1, w Krakowie) zaprasza w sobotę, 22. stycznia br., o godz. 15.00 na niezwykłą akcję: "Dziennikarze czytają dzieciom baśnie", nie tylko dla dzieci. Spotkanie otworzy i sfinalizuje występ wokalistki Ewy Niewdanej - Hady i pianisty Rafała Muszyńskiego znanego jako Karmel. 

Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu i niestety nastąpiły komplikacje, które spowodowały znaczny niedowład lewej strony ciała oraz uszkodzenie nerwów czaszkowych. Z czasem wystąpiła również ataksja czterokończynowa (mimowolne drżenie) utrudniająca wykonywanie najprostszych czynności. Joanna nadal nie potrafi samodzielnie się poruszać oraz mówi z trudem.

Aby Pani Joanna odzyskała sprawność ruchową potrzebna jest kosztowna rehabilitacja: 600 zł dziennie. Dotychczasowe środki z NFZ i innych źródeł są już wyczerpane. Potrzebne jest  także wsparcie psychiczne, którym można ją obdarzyć włączając się w liczne akcje i koncerty w Krakowie również w akcję czytania baśni i koncert. 

W jednym miejscu, w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury  "Sidzina", zabrzmią wyśmienite radiowe głosy:

Krzysztof Wojdowski, Radio Zet, Mariusz Kuś i Bogdan Ingersleben z Radia Plus, Tomasz Buszewski i Magdalena Opyd - Radio Kraków Małopolska, Agata Petela i Jan Pirowski z Radia Eska, Natalia Mróz z Radia Alfa, Jakub Wajdzik z Portalu Medialnego MediaFM.net, Sergiusz Piotrkowski z Radia RMF Maxxx, Magda Dobrzyniak i Anna Kot z Radia Bonus.

Na apel odpowiedział także portal Czasdzieci.pl, przekazując książki dla dzieci i dorosłych uczestniczących w tej akcji. Wszystkie egzemplarze zostaną rozlosowane wśród publiczności. Warunkiem udziału w losowaniu jest przekazanie dowolnej kwoty na rehabilitację pani Joanny do puszek wolontariuszy Caritas.

Usłyszeć będzie można baśnie nietypowe i jeszcze nie wydane drukiem, baśnie dla rodzeństwa i dzieciaków z sąsiedztwa napisane przez nastoletnich laureatów konkursu literackiego "W świecie baśni Andersena" m.in. "Czarownica Skąpisłówka i mądra Kasiulka", "Baśń o samotnym bamboszku" czy "Dzieje pewnego krążka". Łącznie zaprezentowanych zostanie 10 baśni dziesięciu autorów w wieku od 9 do 14 lat. 

Komentarze

Powiązane

26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.