20.01.11, 20:01

Dziennikarze czytają dzieciom baśnie w Krakowie

"Dziennikarze czytają dzieciom baśnie", nie tylko dla dzieci. Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu.

Centrum Sportu i Kultury "Sidzina" (ul. Działowskiego 1, w Krakowie) zaprasza w sobotę, 22. stycznia br., o godz. 15.00 na niezwykłą akcję: "Dziennikarze czytają dzieciom baśnie", nie tylko dla dzieci. Spotkanie otworzy i sfinalizuje występ wokalistki Ewy Niewdanej - Hady i pianisty Rafała Muszyńskiego znanego jako Karmel. 

Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu i niestety nastąpiły komplikacje, które spowodowały znaczny niedowład lewej strony ciała oraz uszkodzenie nerwów czaszkowych. Z czasem wystąpiła również ataksja czterokończynowa (mimowolne drżenie) utrudniająca wykonywanie najprostszych czynności. Joanna nadal nie potrafi samodzielnie się poruszać oraz mówi z trudem.

Aby Pani Joanna odzyskała sprawność ruchową potrzebna jest kosztowna rehabilitacja: 600 zł dziennie. Dotychczasowe środki z NFZ i innych źródeł są już wyczerpane. Potrzebne jest  także wsparcie psychiczne, którym można ją obdarzyć włączając się w liczne akcje i koncerty w Krakowie również w akcję czytania baśni i koncert. 

W jednym miejscu, w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury  "Sidzina", zabrzmią wyśmienite radiowe głosy:

Krzysztof Wojdowski, Radio Zet, Mariusz Kuś i Bogdan Ingersleben z Radia Plus, Tomasz Buszewski i Magdalena Opyd - Radio Kraków Małopolska, Agata Petela i Jan Pirowski z Radia Eska, Natalia Mróz z Radia Alfa, Jakub Wajdzik z Portalu Medialnego MediaFM.net, Sergiusz Piotrkowski z Radia RMF Maxxx, Magda Dobrzyniak i Anna Kot z Radia Bonus.

Na apel odpowiedział także portal Czasdzieci.pl, przekazując książki dla dzieci i dorosłych uczestniczących w tej akcji. Wszystkie egzemplarze zostaną rozlosowane wśród publiczności. Warunkiem udziału w losowaniu jest przekazanie dowolnej kwoty na rehabilitację pani Joanny do puszek wolontariuszy Caritas.

Usłyszeć będzie można baśnie nietypowe i jeszcze nie wydane drukiem, baśnie dla rodzeństwa i dzieciaków z sąsiedztwa napisane przez nastoletnich laureatów konkursu literackiego "W świecie baśni Andersena" m.in. "Czarownica Skąpisłówka i mądra Kasiulka", "Baśń o samotnym bamboszku" czy "Dzieje pewnego krążka". Łącznie zaprezentowanych zostanie 10 baśni dziesięciu autorów w wieku od 9 do 14 lat. 

Komentarze

Powiązane

12.02.24, 19:21
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Bestsellery Empiku 2023 w TVN i sieci
25. edycja Gali Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego br. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN oraz na YouTube i Facebooku Empiku wraz z relacją zza kulis. Producentem wykonawczym gali po raz drugi jest Agencja Marketingowa Dentsu Polska.
26.01.24, 19:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Sterk - znaczy silny. Film dokumentalny TVP Polonia nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mokkho w Indiach
„Sterk - znaczy silny” w reżyserii Elżbiety Kapsy został uznany za najlepszy film dokumentalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mokkho w Indiach. Autorka otrzymała również nagrodę dla najlepszego reżysera.
20.01.24, 12:00
| kultura » książki
Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację 27 bibliotekom
Blisko 55 mln zł dofinansowania na lata 2024-2025 otrzyma, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 27 bibliotek, które uzyskały najwyższą punktację w trzecim naborze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.
18.01.24, 21:00
| kultura » film
Miłość jak miód. Agnieszka Suchora i Edyta Olszówka na wielkim ekranie już w lutym
9 lutego br. do kin w całej Polsce wejdzie film „Miłość jak miód”. Bohaterkami polskiej komedii są kobiety po pięćdziesiątce, które przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze.
17.01.24, 19:27
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Wystawa fotosów pochodzących z filmu Kos w warszawskich Łazienkach do końca stycznia
TVP Dystrybucja Kinowa i Aurum Film organizują wystawę fotosów pochodzących z filmu „Kos”, który wejdzie do kin w całej Polsce 26 stycznia br.
16.01.24, 23:27
| kultura » informacje
Hania Rani i Paweł Maślona z Paszportami Polityki 2023. Lista laureatów
16 stycznia br., po raz 31. podczas Gali zostały wręczone nagrody Paszporty Polityki dla wybitnych młodych twórców i artystów.
15.01.24, 21:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Jan Jakub Kolski gościem podcastu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP
We wtorek, 16 stycznia br. o godz. 12:12, Telewizja Polska udostępni kolejny odcinek podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” na platformach YouTube i Spotify. Jego bohaterem będzie Jan Jakub Kolski, reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
15.01.24, 15:45
| internet » informacje | kultura » książki
Pierwszy audiobook czytany przez AI w Audiotece. Będą kolejne jeszcze w tym roku
„Gaming na giełdzie” to pierwszy wyprodukowany przez Audiotekę audiobook przeczytany przez sztuczną inteligencję. Producenci Audioteki wybrali książkę autorstwa Pawła Sugalskiego, ponieważ zawiera wiele danych i technicznych pojęć, których czytanie stanowi obecnie wyzwanie dla AI. Produkcja została udostępniona dla użytkowników Audioteka Klub.
11.01.24, 14:05
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. Tokarczuk, Maślona i Machulski wybiorą najlepsze scenariusze
Do 21 stycznia br. można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tys. zł.
10.01.24, 13:30
| kultura » informacje
Janusz Majewski nie żyje
Zmarł Janusz Majewski – reżyser filmowy, dramatopisarz, pisarz, scenarzysta, wykładowca, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.