10.01.11, 19:58

Nowości Samsunga na targach Consumer Electronics Show 2011 w Las Vegas

Nowe systemy kina domowego, zapewniające bogactwo wrażeń multimedialnych dzięki wykorzystaniu technologii trójwymiarowego obrazu i dźwięku.

Na trwających w Las Vegas światowych targach Consumer Electronics Show 2011 firma Samsung Electronics zaprezentuje najnowsze, stylowe zestawy kina domowego, które pozwolą na stworzenie niezwykle angażującego centrum rozrywki w zaciszu każdego domu.

Zestaw kina domowego Samsung HT-D7100 umożliwia odtwarzanie wideo w standardzie Full HD 1080p zarówno z nośników Blu-ray, jak i DVD. Dzięki wbudowanemu bardzo wydajnemu procesorowi graficznemu, możliwe jest również konwertowanie w czasie rzeczywistym materiału pierwotnie nie przystosowanego do odtwarzania  wysokiej rozdzielczości 1080p. Nowy zestaw kina domowego wyposażony jest w głośniki satelitarne w kształcie kostki, tak małe, że bez problemu można je ustawić na szafce nocnej lub półce z książkami. Dodatkowo, głośniki można ustawić w dowolnej, komfortowej dla użytkownika odległości, gdyż przesyłanie dźwięku między nimi odbywa się drogą bezprzewodową. Zestaw HT-D7100 wyposażony jest w odbiornik, który poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi zapewnia dostęp do Internetu i innych treści multimedialnych. Funkcja AllShare umożliwia z kolei bezprzewodową synchronizację urządzeń cyfrowych, a tym samym odtwarzanie plików muzyczki i filmowych oraz przeglądanie zdjęć bezpośrednio ze zgodnych ze standardem DLNA urządzeń (komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych) na dużym ekranie telewizora. HT-D7100 obsługuje wiele standardów dźwięku m.in. Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. 3D Sound – wbudowany generator wirtualnych efektów dźwiękowych – dostarcza niezapomniane wrażenia słuchowe, odwzorowując ruch obiektów 3D za pośrednictwem rozwiązań audio. Bezpieczna, opatentowana przez firmę Samsung technologia Crystal Sound Plus chroni zarówno użytkowników jak i sprzęt, kontrolując głośność odtwarzania i ściszając dźwięk przy każdym przekroczeniu dopuszczalnych limitów.

Samsung Electronics zaprezentuje również nowy zestaw kina domowego - HT-D6730W. Umożliwia on odtwarzanie filmów Blu-ray 3D w wysokiej rozdzielczości 1080p i wysokiej jakości dźwięku dzięki bardzo wydajnym głośnikom 7.1 o mocy 1300 W. Szerokozakresowy wzmacniacz pozwala na wierne odtwarzanie dźwięków nawet o częstotliwości przekraczającej 50 kHz. To znacznie więcej niż są w stanie dokonać wzmacniacze stosowane w standardowych zestawach kina domowego. Znajdujące się w nowym zestawie firmy Samsung głośniki dookólne (satelitarne) sprawiają, że otrzymujemy znacznie cieplejszy i bardziej naturalny dźwięk – zarówno w wersji 2D, jak i 3D. Z kolei tylne głośniki, dzięki bezprzewodowej łączności ze wzmacniaczem, można ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Model HT-D6730W obsługuje różne standardy odtwarzania dźwięku m.in. Dolby Digital Plus, Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Jak wszystkie nowe zestawy kin domowych firmy Samsung, wyposażony jest w technologię Crystal Sound Plus oraz 3D Sound. HT-D6730W jest pierwszym zestawem kina domowego oferującym opatentowaną przez Samsunga technologię odtwarzania dookólnego dźwięku przestrzennego, również w pionie dzięki wysokim głośnikom przednim. Zestaw kina domowego HT-D6730W można podłączyć do sieci Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodową synchronizację urządzeń zgodnych ze standardem AllShare i odbiór niektórych treści internetowych przy pomocy Smart Blu-ray Home Theater. Możliwa jest również bieżąca aktualizacja oprogramowania odtwarzacza. Dodatkowo, certyfikowana przez firmę Apple stacja dokująca dla iPoda i iPhone’a umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów i innych treści dostępnych za pośrednictwem oprogramowania iTunes. W skład zestawu HT-D6730W wchodzi sześć głośników: głośnik centralny, dwa wieżowe głośniki przednie i dwa dookólne tylne oraz duży, ale dyskretny subwoofer z pasywnym radiatorem. Głośniki nie posiadają siatki ochronnej, dzięki czemu jakość generowanego przez nie dźwięku jest jeszcze wyższa, a wygląd urządzenia nabiera stylu retro.

Prawdziwie bogate doznania kina domowego zapewni amplituner HW-D7000 – pierwszy na świecie odbiornik audio-wideo 7.1 z możliwością odtwarzania Blu-ray 3D i dostępem do usług internetowych. Model HW-D7000 zapewnia dodatkowo dostęp do treści za pośrednictwem funkcji Smart Blu-ray Home Theater (np. Samsung Apps). Dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi umożliwia łączność z innymi urządzeniami zgodnymi ze standardem DLNA. Wyposażony we wzmacniacz 7.1 wysokiej rozdzielczości model HW-D7000 można łączyć z dowolnymi, dostępnymi na rynku głośnikami. Obsługuje on m.in. takie standardy dźwięku dookólnego jak Dolby True HD i DTS HD Master Audio oraz najnowszy standard Dolby Pro Logic IIz. Model HW-D7000 posiada cztery wejścia HDMI, które pozwalają na optymalne połączenie wszystkich urządzeń (zgodnie ze standardem Anynet – HDMI-CEC). Porty HDMI 1.4 umożliwiają obsługę trójwymiarowego sygnału 3D i dźwiękowego kanału zwrotnego (ARC).

Na koniec projektor dźwięku (wielogłośnikowa pozioma kolumna) Samsung HW-D550. Dostarcza ona wysokiej jakości przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk, w zgodzie z technologią Samsung 3D Sound i Crystal Amp Plus. To urządzenie, którego smukły kształt i nowoczesne wykończenie, będzie pasować do każdego wnętrza mieszkalnego. Na korzyść urządzenia przemawia fakt, że jego twórcy zadbali o ukrycie wszelkich gniazd. Urządzenie jest proste w konfiguracji, posiada łatwo dostępne porty HDMI, a bezprzewodowy subwoofer dodatkowo umożliwia jego wygodne ustawienie w pokoju. Odpowiednia szerokość urządzenia sprawia, że pasuje ono pod każdy telewizor, nawet ten z dużym wyświetlaczem. Listwa obsługuje standard HDMI ARC, co oznacza, że do połączenia jej z telewizorem wystarczy tylko jeden kabel HDMI.

Komentarze

Powiązane

27.04.24, 11:00
| biznes i technologie » informacje
Dostęp do szybkiego internetu w Polsce: Orange Polska podpisuje umowy na inwestycje
W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace.
26.04.24, 13:45
| biznes i technologie » informacje
Marcin Klammer dyrektorem zarządzającym Polską Radę Centrów Handlowych
Polska Rada Centrów Handlowych, 8 kwietnia br. powołała Marcina Klammera na stanowisko dyrektora zarządzającego. Będzie on współodpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój Polskiej Rady Centrów Handlowych. 
25.04.24, 20:45
| biznes i technologie » informacje
SPAR w Grodzisku Mazowieckim w niestandardowym wystroju. Sklep współpracuje z KS Bogoria
Właściciel SPAR w Grodzisku Mazowieckim nawiązał współpracę z lokalnym klubem tenisa stołowego KS Bogoria, który jest wielokrotnym mistrzem Polski w tenisie stołowym, a także zwycięzcą wielu turniejów w Polsce i Europie. 
17.04.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy z zasięgiem komórkowym dzięki Play
W najdłuższym tunelu drogowym w Polsce, który dziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy samochodów, została zainstalowana infrastruktura telekomunikacyjna przez Play. To udogodnienie ma zapewnić niezakłócone rozmowy telefoniczne oraz szybki dostęp do internetu.
12.04.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Arçelik wprowadza na rynek Beko Europe. Finalizacja dużej transakcji na rynku AGD
Turecki koncern Arçelik sfinalizował transakcję przejęcia pomiędzy spółką Beko B.V., będącą w całości własnością Arçelik, a spółką Whirlpool Corporation, należącą do Whirlpool EMEA Holdings LLC, tym samym tworząc nowy podmiot na rynku – Beko Europe.
10.04.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Małgorzata Pietraszewska prezeską 10Clouds
Maciej Cielecki, współzałożyciel oraz wieloletni CEO firmy przekazał funkcje zarządcze 10Clouds, aby rozwijać w AI Labs projekty skupione na sztucznej inteligencji. Stanowisko Prezesa Zarządu w 10Clouds SA 1 kwietnia br. objęła Małgorzata Pietraszewska.
28.03.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Maspex wyda na inwestycje ok. 650 mln zł. Będzie także inwestycja w Wadowicach
Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Żubrówka czy Soplica, wyda na inwestycje produkcyjne w 2024 r. ok. 650 mln zł. Po wielu latach spółka wraca z dużą inwestycją do Wadowic.
15.03.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
InPost: 7 tys. punktów odbiorów i nadań w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii
Grupa InPost posiada już 7 tys. punktów nadania i odbioru (w tym urządzeń Paczkomat) w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii.
15.03.24, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek piwa w krachlach. To drugi taki browar w Polsce
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek linię „piw góralskich” w krachlach (grube brązowe butelki, z kabłąkowym zamknięciem i białym korkiem). W luksusowych opakowaniach browar będzie na razie sprzedawał trzy swoje piwa.
13.03.24, 09:59
| biznes i technologie » informacje
Innowacje w olejach samochodowych: Jak nowe technologie poprawiają wydajność silnika
Rozwój technologiczny odgrywa kluczową rolę w każdej dziedzinie życia, a przemysł motoryzacyjny nie jest wyjątkiem. Szczególną uwagę poświęca się innowacjom w zakresie olejów samochodowych, które są niezbędne dla wydajności i trwałości silników. ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy