29.12.10, 19:59

Dziennik Gazeta Prawna nie zamierza powracać do poprzedniej nazwy

Wydawca zaprzecza, że są plany zmiany nazwy. "Nie ma takich planów i nigdy ich nie było" - podkreśla Jacek  Wiśniewski z PR Biura Zarządu INFOR Biznes Sp. z o.o.

Niedawno, środowisko medialne obiegła nieoficjalna informacja, że "Dziennik Gazeta Prawna" powróci do poprzedniego tytułu. Jednak Jacek Wiśniewski (public relations Biura Zarządu INFOR Biznes Sp. z o.o.) w rozmowie z Portalem Medialnym MediaFM.net zdecydowanie zaprzecza tym informacjom. "Nie ma takich planów i nigdy ich nie było" - podkreśla Wiśniewski i jednocześnie przedstawia stanowisko Zarządu: "Zarówno kształt tego dziennika, jak i jego nazwa nie zmieniają się. Dziennik Gazeta Prawna spełnia oczekiwania wydawcy. Z perspektywy ponad roku udało nam się zbudować opiniotwórczy dziennik gospodarczy, który ewoluuje w kierunku Financial Times. Przemawiają za tym zarówno autorytety piszące dla DGP i wypowiadające się na łamach, a także zestawienia cytowalności, w których od dłuższego czasu DGP odgrywa czołową rolę. W ostatnich raportach cytowalności DGP jest na III miejscu po Rzeczpospolitej i Wyborczej. To świadome i planowe działanie."

Jak dodaje Wiśniewski, Wydawca DGP, spółka INFOR Biznes stawia na rozwój w Internecie, zgodny ze światowymi trendami, oraz zwiększa wpływy z contentu. "Przyjęty model biznesowy zakłada sukcesywne zwiększanie udziałów przychodu z Internetu i uwzględnia ogólnoświatowe trendy spadków sprzedaży wydań papierowych dzienników. Należy pamiętać, że spółka INFOR Biznes jest dostawcą informacji, tzw. contentu, a nie jedynie wydawcą DGP. Następuje dywersyfikacja przychodów, z naciskiem na wzrost przychodów z różnych działalności w Internecie. Liczy się przede wszystkim wzrost sprzedaży ogółem, a kanał rozpowszechniania informacji ma mniejsze znaczenie. Spadek sprzedaży papieru jest rekompensowany z nawiązką wzrostem sprzedaży z Internetu - i jest to świadoma strategia firmy. Dystrybucja papierowa jest droższa niż internetowa, więc ważne jest, aby papier trafiał to wyselekcjonowanej grupy odbiorców, istotnych dla redakcji i reklamodawców - w papierze stawiamy na jakość, nie na ilość" - mówi Jacek Wiśniewski.

W październiku 2010 r. według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy sprzedaż "DGP" wyniosła 92,5 tys egzemplarzy.

Komentarze

Powiązane

18.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 maja?
17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
16.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 maja?
15.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Dorota Kruk szefową komunikacji i PR spółki Wyborcza
Z początkiem maja br., Dorota Kruk została szefową nowo utworzonego obszaru komunikacji i PR spółki Wyborcza. Będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.
15.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 maja?
14.05.24, 15:48
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 maja?
14.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Łukasz Grzymisławski nowym redaktorem naczelnym Książek. Magazynu do czytania
Od maja br. Łukasz Grzymisławski objął kierownictwo nad redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, będącego częścią portfolio wydawniczego spółki Wyborcza.
13.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 Gazety Wyborczej
„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki będzie można przeczytać w gazecie i na stronie internetowej „Wyborczej”.