13.12.10, 20:46

grudzien70.polskieradio.pl - specjalny serwis Polskiego Radia

11 grudnia br. ruszył specjalny serwis Portalu Polskiego Radia – grudzien70.polskieradio.pl, gdzie prezentowane są archiwalne nagrania radiowe dotyczące największej tragedii w powojennej Polsce.

11 grudnia br. ruszył specjalny serwis Portalu Polskiego Radia – grudzien70.polskieradio.pl, gdzie prezentowane są archiwalne nagrania radiowe dotyczące największej tragedii w powojennej Polsce.

W nowym Serwisie portalu Polskiego Radia, tragiczne protesty robotników komentują historycy: Jerzy Eisler, Andrzej Paczkowski, Jan Żaryn, Antoni Dudek, Paweł Machcewicz oraz reżyser Antoni Krauze. Wśród publikowanych w serwisie materiałów dźwiękowych znajdują się wstrząsające relacje uczestników zdarzeń i świadków walk milicji z robotnikami, mieszkańcami Gdyni i Szczecina. Można również słuchać oryginalnych nagrań najważniejszych przedstawicieli władz komunistycznych grudnia 1970 oraz stycznia i lutego 1971 r. – Władysława Gomułki, Józefa Cyrankiewicza, Bolesława Jaszczuka czy Edwarda Gierka. Portal udostępnia także archiwalne audycje Radia „Solidarność” i Radia Wolna Europa, relacjonujące i komentujące robotnicze protesty na Wybrzeżu.

Ponadto w Serwisie zamieszczone zostały materiały tekstowe, m.in. dokumenty Ministerstwa Spraw Zagranicznych, specjalne biuletyny z wycinkami z prasy zachodniej, produkowane przez PAP dla ścisłego kierownictwa partii, listy umęczonych codziennym życiem ludzi oraz listy Władysława Gomułki pisane do partyjnych towarzyszy po odsunięciu go od władzy. Przeczytać można również kazanie bożonarodzeniowe i noworoczne prymasa Wyszyńskiego oraz oficjalne stanowisko Episkopatu Polski w sprawie wydarzeń na Wybrzeżu, podpisane przez prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i kardynała Karola Wojtyłę.

Serwis prezentuje zbiór ponad 340 zdjęć, głównie z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, dokumentujących dzień po dniu zdarzenia, w tym najtragiczniejszy 17 grudnia, który przeszedł do narodowej pamięci jako tzw. czarny czwartek.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy