09.12.10, 20:12

Archiwum Radia Wolna Europa na moje.polskieradio.pl

Radio Wolna Europa, czyli głos wolności, który ponad 40 lat docierał do Polski zza żelaznej kurtyny to kolejna propozycja tematyczna na platformie internetowej moje.polskieradio.pl.

 

Radio Wolna Europa, czyli głos wolności, który ponad 40 lat docierał do Polski zza żelaznej kurtyny to kolejna propozycja tematyczna na platformie internetowej moje.polskieradio.pl. Dodatkowo od stycznia 2011 roku na Portalu Polskiego Radia dostępny będzie specjalny serwis "Radia zza żelaznej kurtyny".

"Z Archiwum Radia Wolna Europa" to zbiór niezwykłych audycji ocalałych po zamknięciu legendarnej stacji Radia Wolna Europa, której udział w odzyskaniu przez Polskę wolności jest wprost nieoceniony. Zawarte na tym kanale audycje to dźwiękowe świadectwo historii najnowszej. Prezentowany na moje.polskieradio.pl wybór jest zwiastunem specjalnego serwisu, obejmującego kilkadziesiąt tysięcy nagrań z archiwów RWE, BBC i RFI, który od nowego roku będzie dostępny w Portalu Polskiego Radia.  W związku z udostępnieniem, na niespotykaną dotychczas skalę, materiałów z archiwum Rozgłośni Polskiej RWE,

13. stycznia, pod patronatem Portalu Polskiego Radia, odbędzie się konferencja z udziałem zagranicznych gości - dawnych szefów i dziennikarzy kierujących programem zagranicznych rozgłośni, nadających przed 1989 rokiem do Polski. W konferencji uczestniczyć będą również byli pracownicy Radia Solidarność.

Polskie Radio na platformie moje.polskieradio.pl udostępniło słuchaczom kanały poświęcone historii Związku Radzieckiego oraz bohaterom naszych lektur. "Historia Związku Radzieckiego" to dzieje naszego wschodniego sąsiada opowiedziane przez wybitnego historyka prof. Pawła Wieczorkiewicza. Stacja proponuje oryginalne nagrania i znakomity komentarz o budowie i upadku komunistycznego imperium, które na lata zmieniło losy milionów ludzi na świecie.

Bohaterowie lektur, czy to szlachetni, kontrowersyjni, czy wreszcie antypatyczni, żyją nie tylko na kartach książek teraz można o nich słuchać na nowym kanale moje.polskieradio.pl "Bohaterowie naszych lektur".

 

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy