09.12.10, 20:12

Róże Gali rozdane

8. grudnia 2010 r., podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie, wręczono nagrody laureatom ósmej edycji plebiscytu Róże Gali.

 

8. grudnia 2010 r., podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie, wręczono nagrody laureatom ósmej edycji plebiscytu Róże Gali.

Róże Gali to jeden z najważniejszych plebiscytów w Polsce, w którym nagradzani są przedstawiciele świata kultury i show biznesu. To najważniejsze przedsięwzięcie w kalendarzu magazynu. Natomiast uroczystość wręczenia nagród, a tym samym rozstrzygnięcie trwającego od października głosowania, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w życiu środowiska artystycznego. W tym roku miało szczególne znaczenie, ponieważ formuła Plebiscytu uległa znaczącym zmianom. 

Dotychczas to redakcja przedstawiała nominacje do nagród, a czytelnicy dokonywali ostatecznego wyboru. Od tegorocznej edycji po raz pierwszy kandydatów zgłasza  Kapituła Róż Gali, w której zasiedli przedstawiciele poszczególnych kategorii konkursu, będący autorytetami w swoich dziedzinach. 

Skład Kapituły: Iza Bartosz, Redaktor Naczelna tygodnika "Gala", Katarzyna Figura, aktorka, Krystyna Kofta, pisarka i publicystka, Mateusz Kirsztein, dyrektor programowy Radia ZET, Dorota Wellman, dziennikarka, Rinke Rooyens, producent telewizyjny. Ostateczną decyzję o wyborze laureatów podjęli czytelnicy pisma, głosując na swoich kandydatów.

Zwycięzcy Róż Gali 2010 to:

Kategoria Film: Maciej Stuhr za rolę Łazowskiego w filmie "Mistyfikacja", nagrodę wręczyła Katarzyna Figura.

Kategoria Teatr: Wojciech Kępczyński za reżyserię spektaklu "Les Miserables", nagrodę wręczyła Katarzyna Figura.

Kategoria Muzyka: Monika Brodka za płytę "Granda", nagrodę wręczył Wojciech Jagielski w zastępstwie Mateusza Kirszteina.

Kategoria Literatura: Małgorzata Niezabitowska za książkę "Składana wanna", nagrodę wręczyła Krystyna Kofta.

Kategoria Debiut: Anna Komorowska za debiut w roli Pierwszej Damy, nagrodę wręczyła Beata Tadla, w zastępstwie za Dorotę Wellman.

Kategoria Media: Magda Schejbal za rolę w serialu "Szpilki na Giewoncie", nagrodę wręczył Rinke Rooyens.

W tegorocznej edycji konkursu redakcja magazynu Gala zdecydowała się po raz pierwszy przyznać Nagrody Specjalne, chcąc w ten sposób wyróżnić osoby i przedsięwzięcia, które nie podlegają wprost przyjętym kategoriom Plebiscytu, a wniosły znaczący wkład w polską kulturę oraz życie społeczne.

Pierwsza z Nagród Specjalnych trafiła do Agustina Egurroli za jego wkład w popularyzowanie tańca i przeprowadzenie w naszym kraju prawdziwej tanecznej rewolucji. To właśnie on wprowadził na polską scenę show taneczne. Pracuje z największego formatu gwiazdami polskiej estrady i tworzy oprawy choreograficzne do najważniejszych przedsięwzięć artystycznych i estradowych w naszym kraju.

Drugą Nagrodą Specjalną uhonorowano Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, która rejestruje niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Podczas swojej krótkiej działalności w Polsce Fundacja uratowała już życie 29 chorym na białaczkę i zgromadziła w swojej bazie ponad 110 000 potencjalnych dawców.

Prezes Fundacji, Kinga Dubicka, odebrała to szczególne wyróżnienie wraz z Dodą. Dzięki apelom artystki tematyka przeszczepów szpiku od dawców niespokrewnionych trafiła do szerokiego grona odbiorców – tysiące osób rozpoczęło procedury kwalifikujące do zostania dawcą szpiku.

Laureaci Nagród Specjalnych odebrali statuetki z rąk Prezes Wydawnictwa G+J, Magdy Malickiej i Redaktor Naczelnej Gali, Izy Bartosz. Gospodarzami i prowadzącymi uroczystość  wręczenia Róż Gali byli Piotr Polk i Katarzyna Pakosińska. 

 

Komentarze

Powiązane

01.12.24, 12:15
| prasa » ludzie
Agata Rajmuniak awansowała w Wyborczej
 Agata Rajmuniak została zastępczynią dyrektora ds. strategii subskrypcji “Wyborczej”. W nowej roli jest odpowiedzialna za działania operacyjne w kluczowych obszarach dotyczących prenumeraty cyfrowej serwisów internetowych tytułu.
01.12.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 1 grudnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 1 grudnia? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
30.11.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 listopada? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.11.24, 15:00
| prasa » informacje
Życie Na Gorąco Ekstra. Tym razem o Bożym Narodzeniu
28 listopada br. na rynku pojawiło się specjalne wydanie "Życia Na Gorąco Ekstra – Boże Narodzenie" (Wydawnictwo Bauer), poświęcone gwiazdom i ich świątecznym opowieściom.
28.11.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 listopada? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.11.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 listopada? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.11.24, 12:53
| prasa » informacje
Andrzej Mleczko odchodzi z Polityki. Tygodnik: prawda jest nieco inna
25 listopada br., rysownik Andrzej Mleczko poinformował, że kończy współpracę z tygodnikiem „Polityka”. Redakcja tygodnika zareagowała oświadczeniem w którym podkreśliła, że poinformowała wcześniej rysownika o likwidacji jego stałej rubryki.
26.11.24, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
To nie takie proste. Nowy format Gazeta.pl
We wtorek, 26 listopada br. na Gazeta.pl zadebiutuje wideopodcast „To nie takie proste” prowadzony przez Grzegorza Sroczyńskiego. Jego gośćmi będą publicyści, aktywiści, pisarze, politycy czy historycy.
26.11.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 listopada? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.11.24, 16:45
| prasa » informacje
Grupa PMPG Polskie Media w III kw. 2024 r. z ujemnym wynikiem netto
Holding mediowy PMPG Polskie Media opublikował wyniki za III kw. 2024 r. W analizowanym okresie Grupa osiągnęła 24,3 mln PLN przychodów ze sprzedaży oraz odnotowała ujemny wynik EBITDA i wynik netto, które wyniosły kolejno -4,2 mln oraz -5,0 mln PLN.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.01.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.