02.01.11, 14:48

Noworoczne nowości w TVP Info

Odświeżone pasmo wieczorne i nowe magazyny weekendowe

Wraz z nowym rokiem, TVP Info wprowadza zmiany w swojej ramówce. Juz od poniedziałku 3 stycznia, widzowie będą mogli oglądać odświeżone pasmo wieczorne, pomiędzy godziną 22.15 a 23.30. Podsumowanie wydarzeń dnia rozpocznie rozmowa „jeden na jeden” znanego publicysty z pierwszoligowym politykiem lub ekspertem. Prowadzącymi rozmowy będą: Rafał Ziemkiewicz, Robert Walenciak, Zuzanna Dąbrowska, Michał Karnowski i Jacek Żakowski. W piątkowe wieczory to właśnie rozmowa Jacka Żakowskiego będzie podsumowaniem wydarzeń całego tygodnia. Po rozmowie TVP INFO zaproponuje rozbudowany serwis informacyjny i prognozę pogody.

Od 8 stycznia na antenie TVP Info pojawią się nowe magazyny weekendowe. W niedziele o godz. 9.00 emitowane będą "Podróże z barometrem" - cotygodniowy magazyn z aktualną prognozą pogody, w której szczególny nacisk kładziony będzie na najbardziej niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Program poprowadzi lubiany podróżnik i prezenter pogody w jednym Jarosław Kret. Opowie o anomaliach pogodowych na świecie, będzie informował, ostrzegał, wyjaśniał, prognozował, pokazywał i radził, jak zabezpieczyć się przed skutkami pogodowych kataklizmów.

W niedziele o godz. 20.00 emitowane będą "Listy gończe" - cykl programów dokumentalnych o tematyce kryminalnej. Audycja opowiada o sprawach kryminalnych z przeszłości, które do tej pory nie zostały rozwiązane. W „Listach gończych” autorzy przypomną nie tylko najbardziej spektakularne nierozwiązane sprawy, ale także będą śledzić ich dalszy ciąg. Ogłoszą „listy gończe” za nieujętymi przestępcami, nieukaranymi zbrodniarzami. Program będzie składał się z trzech części: - historycznej – przypomnienie samej zbrodni, tła społecznego i ekonomicznego oraz występujących w niej postaci dramatu. W tej części dużo inscenizacji wmontowanych w materiały archiwalne. Tekst lektorski oraz wypowiedzi świadków są w tej części tylko uzupełnieniem dramatycznie opowiadanej historii. - poznawczej – w tej części autorzy, pokazując najnowocześniejszą technikę pracy kryminalistycznej oraz postęp technologiczny, opowiedzą, a nawet zrekonstruują śledztwo w sprawie popełnionej zbrodni wzbogacone wypowiedziami ekspertów. - hipotezy – część ostatnia telewizyjnej opowieści to próba podsumowania: kto, jak i dlaczego? Autorzy wraz z ekspertami spróbują rozważyć różne hipotezy dotyczące wyjaśnienia zbrodni.

Od 9 stycznia program „Gdzie diabeł nie może” prowadzony przez będzie emitowany o nowej porze: w niedzielę o godz. 10.00 (dotychczas o godz. 16.00)

Komentarze

Powiązane

12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy