14.11.10, 17:14

Policjanci namierzyli internetowego oszusta poprzez portal społecznościowy

Mieszkańcowi Łodzi grozi kara do 8 lat więzienia

Łódzcy policjanci zatrzymali poszukiwanego od roku 39-letniego oszusta internetowego - podał PAP. Mężczyzna wystawiał na aukcje internetowe telefony komórkowe i laptopy, ale po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłał kupującym towaru.

Pierwszych oszustw mężczyzna dokonał jesienią ubiegłego roku. Ustalono, że 39-letni mieszkaniec dzielnicy Widzew oferował w internecie telefony komórkowe i laptopy po okazyjnych cenach, a następnie po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłał towaru. W ten sposób oszukał wtedy co najmniej cztery osoby, które zgłosiły się na policję. Funkcjonariusze już wtedy ustalili personalia nieuczciwego sprzedawcy, ale oszusta wówczas nie udało się zatrzymać. Prokuratura wystawiła wezwanie o ustalenie jego miejsca pobytu.

Na ślad 39-latka policjanci natknęli się podczas wakacji. Wtedy to policję zaalarmowali pracownicy działu bezpieczeństwa jednego z portali aukcyjnych. Oszust wznowił przestępczą działalność w sieci i ponownie wystawiał na aukcjach wysokiej klasy modele telefonów i laptopów po atrakcyjnych cenach. Na jego ofertę nabrało się kolejnych sześć osób, które wpłaciły w sumie około 7 tys. zł, a sprzętu nie otrzymały. Wówczas także był on nieuchwytny dla policjantów. "Kilka razy zmieniał numery telefonów i siedzibę firmy, wyprowadził się z domu, a wszystko po to, by ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości i wierzycielami. Miał bowiem wiele niespłaconych zobowiązań finansowych" - wyjaśnia rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska.

Oszusta udało się namierzyć dopiero dzięki portalowi społecznościowemu. Ustalono bowiem, że ma on dwie nastoletnie córki, które mieszkają u krewnych w starej kamienicy na Widzewie. Tam też zatrzymano 39-latka, który był bardzo zaskoczony wizytą policjantów.

Oszustowi grozi do ośmiu lat więzienia. "39-latek usłyszał już pierwsze zarzuty w prokuraturze. Przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Prokurator zobowiązał go również do naprawienia szkody" - informuje Magdalena Zielińska. W poniedziałek śledczy chcą mu przedstawić kolejne zarzuty dotyczące oszustw dokonanych w ubiegłym roku.

Komentarze

Powiązane

06.05.24, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Grupa PMPG Polskie Media: 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2023 r. Firma chce rozwijać Orle Pióro i AWR Wprost
Holding mediowy PMPG Polskie Media opublikował wyniki za 2023 rok. Grupa wygenerowała 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a EBITDA oraz zysk netto osiągnęły wartość kolejno 2,6 i 2,4 mln zł.
24.04.24, 07:30
| internet » informacje
Interia wprowadza rolki wideo na mobilnej stronie głównej
Interia wprowadziła rolki wideo znane z mediów społecznościowych. Dzięki współpracy z Grupą Polsat Plus poza materiałami z własnych serwisów (m.in. Wydarzenia, Biznes, Sport, Geekweek i Pomponik.pl) zaprezentuje w nich fragmenty najlepszych programów stacji Wydarzenia 24.
20.04.24, 16:32
| internet » informacje
Jak tak, to Allegro. Platforma z nową odsłoną komunikacyjną
Allegro wprowadza nową strategię komunikacyjną. Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” mają skupiać się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany  współczesnych konsumentów.
20.04.24, 08:00
| internet » informacje
Onet ruszył z czwartą edycją akcji - Niech Żyje Planeta. Partnerem głównym akcji został Electrolux
Najnowsza edycja inicjatywy "Niech Żyje Planeta" kładzie nacisk na cztery żywioły: powietrze, wodę, ziemię i ogień. Każda z tych kampanii tematycznych, realizowanych w ramach akcji, zaplanowana jest na okres dwóch lub trzech miesięcy i zostanie zakończona raportem udostępnionym online. Centralnym motywem tej inicjatywy pozostaje niezmiennie ekologia.
18.04.24, 08:30
| internet » informacje
Blisko ludzi. Portal o2.pl stawia na treści regionalne i powiększa redakcję
Hasło „Blisko ludzi” będzie promować portal o2.pl. W ostatnich miesiącach skład redakcji powiększył się prawie dwukrotnie, a od marca na jej czele stanął Jacek Stańczyk. Zgodnie z nową strategią rozwoju w serwisie pojawiać się będzie więcej treści regionalnych.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy