21.10.10, 23:03

POPloty

POPloty (22.10.2010 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy min. o: naszej miłości do Krajowej Rady Tego i Czegoś Owego, stanie cyfryzacji i medialnych sukcesach Platformy Obywatelskiej...

Stało się to, co powinno się stać. Krajowa Rada Tego i Czegoś Owego odwołała Filipa Rdesińskiego z funkcji prezesa Radia Merkury. Streszczając w skrócie i po polskiemu, powodem była niekompetencja, kolesiostwo i głupawe decyzje. Ach, gdyby tak z urzędu przejrzeć wszystkich „derektorów” medialnych. Media byłyby w końcu strawniejsze, a i Krajowa Rada zaczęłaby się nam coraz bardziej podobać.

Nasza miłość do członków Rady wzrasta wraz z coraz dogłębniejszą analizą komercyjnego aspektu działalności jedynie słusznej rozgłośni z Torunia. Wybrane tematy z jedynie słusznej prasy, czy też gloryfikowanie edukacji w jedynie słusznej uczelni, teoretycznie może się skończyć odebraniem koncesji i wybuchem ogólnokrajowej wojny moherowej. Praktycznie jednak, póki co, reklamowe grzeszki toruńskie są – zdanie Rady - mało szkodliwe społecznie. Jako eksperci i wizjonerzy, doradzamy zamówienie opinii w sprawie owej niskiej szkodliwości u socjologów i psychiatrów.

Jak ćwierkają pesymistyczne wróble na światłowodach, z erą cyfryzacji możemy nie zdążyć nawet do 2015 roku. Jak już kiedyś wróżyliśmy z piwnych fusów: rok 2030 – Emitel rozpoczyna z nadajnika na Psiej Górze testową emisję w standardzie MPEG-12; analogowi nadawcy naziemni kłócą się o miejsca na piętnastej koncepcji multipleksów, a TV Puls ogłasza kolejny, jedenasty pomysł na kanał tematyczny.

Prezes pewnej partii, co to teraz nie wolno jej nawet wymieniać, zażądał zdjęcia „Szkła kontaktowego” z anteny TVN 24. Czekamy na żądanie zamknięcia naszego portalu, a nas osadzenia w ciemnych celach wyposażony jedynie w radioodbiornik z jedyną słuszną falą.

Zakończył się Konkurs Chopinowski, jak to u nas w kraju – skandalem. Krytycy zarzucili, że zwyciężczyni nie czuje Chopina. My w przeciwieństwie do laureatki jesteśmy wytrawnymi koneserami Chopina – i co dziwne, zawsze czujemy po każdorazowym delektowaniu się naszym dobrem narodowym. I na drugi dzień Chopin jeszcze bardziej rozbrzwiema w naszej głowie. Czego życzymy przyszłorocznym zwyciężcom.

Trwa w najlepsze kampania samorządowa. Wybitnymi sukcesami i wyjątkowo udaną medialną strategią może się pochwalić Platforma Obywatelska na Śląsku. Życzymy szczęścia kandydatowi PO w Jaworznie, bo będzie mu na pewno potrzebne...

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy