19.09.10, 13:06

Między kuchnia a salonem - stara nazwa, nowy program

Od 4 października br. TVN wkracza z nowym talk-show emitowanym od poniedziałku do piątku o 14.55. Tym samym TVN jako jedyna stacja zagospodaruje martwe pasmo w TV.

Od 4 października br. TVN wkracza z nowym talk-show emitowanym od poniedziałku do piątku o 14.55. Tym samym TVN jako jedyna stacja zagospodaruje martwe pasmo w TV. Prowadzącymi zostały Dorota Deląg i Olga Kwiecińska. Tytuł programu był już wykorzystywany przez stację na początku działalności - było to pasmo przedpołudniowe prowadzone przez Edytę Wojtczak.

­­Stacja zapowiada, że będzie to autorski program będący odpowiedzią na emitowane o popołudniowej porze magazyny informacyjne wstępnie podsumowujące dzień. Godzinny talk show nadawany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 14:55. „Między kuchnią a salonem” ma być w pewnym rodzaju popołudniową mutacją porannych magazynów informacyjno - poradnikowych, rozpoczynający drugą część dnia. Program kierowany jest zarówno do widzów wracających do domu po dniu spędzonym na pracy zawodowej, jak i do tych skupionych na domowych aktywnościach: prowadzenie gospodarstwa domowego, wychowanie dzieci.

Trzon programu stanowić mają spotkania i rozmowy z zaproszonymi gośćmi odbywające się w nowoczesnym wnętrzu, będącym połączeniem kuchni i salonu. Z racji pory emisji, podczas programu, trwa wspólne gotowanie posiłku. Jest ono narzędziem do przełamania bariery i jednocześnie pretekstem do nieformalnej rozmowy. Ale idea tego programu ma koncentrować się na czymś więcej niż tylko umiejętnościach kulinarnych. Ma oferować przede wszystkim szeroki wachlarz tematów od lifestylowych, przez showbiznes, po poradnictwo. "Stawiamy na sprawy aktualne, dotykające bezpośrednio życia codziennego nowoczesnych kobiet. Kuchnia - to jedzenie, diety, gotowanie, poradniki. Salon - to życie gwiazd, tajemnice showbiznesu, moda, styl i wizerunek. Jednak najważniejsze jest to co znajduje się "między kuchnią a salonem", czyli sprawy zawodowe kobiet, kariera, równe prawa. Oczywiście tam też znajduje się sypialnia: nasi goście będą więc rozmawiać o związkach, małżeństwie, seksie. To duże show: na żywo, z udziałem kobiecej publiczności. Ten program ma ożywić drugą część dnia, zwłaszcza teraz, gdy nadchodzi jesień - za oknem będzie szarzeć, a u nas włączą się radosne kolory" - mówi Remik Maścianica, pomysłodawca i producent nowego talk show na polskim rynku.

W roli prowadzących widzowie będą mogli zobaczyć Dorotę Deląg (znana m.in. z serialu „39 i pół” oraz jako prowadząca talk show w TVN Warszawa „Spotkania Doroty”) oraz Olgę Kwiecińską (znana m.in. jako współprowadząca magazyn „Rewolucje na talerzu” w TVN Style).

Program „Między kuchnią a salonem” będzie realizowany na żywo, w studiu z publicznością.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.