07.09.10, 19:57

Białystok poza PLUS-em. Powstaje Radio i

Od 6 września br. radiowe sieci PLUS i VOX FM połączyły swoje siły tworząc nowe Radio PLUS. Do nowopowstałej sieci nie wszedł jednak białostocki oddział VOX-a, który niebawem rozpocznie niezależny byt jako Radio i.

Od 6 września br. radiowe sieci PLUS i VOX FM połączyły swoje siły tworząc nowe Radio PLUS. Do nowopowstałej sieci nie wszedł jednak białostocki oddział VOX-a, który niebawem rozpocznie niezależny byt jako Radio i.

„Złożyliśmy odpowiedni wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak tylko otrzymamy zgodę ruszamy z produkcją programu pod nazwą Radio i” – powiedział nam ksiądz Janusz Wiśniewski, dyrektor białostockiej rozgłośni będącej własnością tamtejszej archidiecezji. Hasłem przewodnim nowej rozgłośni mają być określenie „informacja i muzyka”. „Nowa marka komponuje się z naszym zapisem koncesyjnym zakładającym istnienie radia w społeczeństwie dwuwymiarowym – rzeczywistym i duchowym Radio samo z siebie nie jest medium towarzyszącym, stąd ten spójnik "i". Będzie to radio i demokracja, radio i kościół, radio i społeczeństwo, radio i ewangelizacja…” – dodaje ks. Wiśniewski.

Zanim jednak Radio i pojawi się na falach eteru, trwają ostatnie przygotowania. Jak podkreśla dyrektor stacji, jest ona przygotowana pod względem technicznym, formalnym, dziennikarskim i programowym. Na razie jednak nie jest emitowany program pod żadną nazwą.

W rozmowie z Portalem Medialnym MediaFM.net ks. Janusz Wiśniewski zdradził jak będzie wyglądała ramówka Radia i. Stanowić ją będzie program o charakterze religijnym i świeckim. Codziennie przewidziano trzy pasma religijne. Dzień rozpoczną godzinki (5:00), a zakończy kompleta (23:00). W międzyczasie na antenie stacji pojawi się także „Ewangeliarz” i „Komentarz do Ewangelii” oraz „Patron dnia” (ok. 8:00). O 15:00 słuchacze białostockiej rozgłośni będą mogli wziąć udział w krótszej niż dotychczas „Godzinie Miłosierdzia Bożego”. Codzienne pasmo między 18 a 19 wypełnią audycje o charakterze religijnym (nie modlitewnym), które tworzone będą m.in. przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Arcybiskupa Białostockiego („ABC chrześcijanina”).

„Nasz program rozpoczniemy o 6.30. Zakładamy, że będzie to radio żywe, współtworzone ze słuchaczami. Każdy dzień upłynie pod znakiem jednego, wybranego tematu. Jako jedną z pierwszych kwestii poruszymy problem narodzin dziecka. W paśmie przedpołudniowym (9-12) temat będzie omawiany ze specjalistami, zaś między 14 a 16 głos zabiorą słuchacze za pośrednictwem telefonów, maili i Facebook’a” – tłumaczy zmiany ks. Wiśniewski. W ramówce Radia i nie zabraknie także programów poradnikowych (13-14) czy „Raportu popołudniowego” (16-18), który przyjmie formę zbliżoną do programu znanego z anteny radia VOX FM.

Zmianę odczują także słuchacze skupieni na warstwie muzycznej. Dotychczasowy format białostockiego VOX FM wzbogacony zostanie o muzykę chrześcijańską oraz o przeboje z ostatnich dziesięcioleci. „Nie zmieniamy zbytnio formatu, bo grupa docelowa pozostaje nadal ta sama” – komentuje zmiany dyrektor rozgłośni.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.