26.08.10, 18:24

Wrzesień z dokumentem w TVP Info

Kanał informacyjny telewizji publicznej zaprasza m.in. na polskie wybitne filmy dokumentalne.

We wrześniu TVP INFO zaprasza na wybitne polskie filmy dokumentalne, m.in.: „Taką historię” w reżyserii Pawła Łozińskiego, nagrodzony w Krakowie w 1999 roku "Złotym Lajkonikiem" oraz film Karoliny Bielawskiej i Julii Ruszkiewicz „Warszawa do wzięcia”, nagrodzony "Złotym Lajkonikiem" na tegorocznym festiwalu w Krakowie.

Kanał upamiętni rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej filmami: „Dziewczyny z tamtych lat” Aliny Czerniakowskiej (1 września); „Polskie Państwo Podziemne 1939 – 1945” Andrzeja Sapiji (6 września), „Cios w plecy” Jerzego Redlicha (18 września), „Kobiety i wojna” (13 września). Wspomniany zostanie atak na Word Trade Centre w Nowym Jorku dokumentem „ 9/11: ostatnie rozmowy z wież” w reżyserii Jamesa Kenta (10 września). Widzowie będą mogli zobaczyć również filmowe portrety: Aleksandra Żabczyńskiego - wybitnego aktora okresu międzywojennego w obrazie Marka Maldisa „Już nie zapomnisz mnie” (11 września) oraz wybitnego matematyka Stefana Banacha w filmie Krzysztofa Langa „Przestrzenie Banacha” (26 września).

Wśród zagranicznych tytułów znajdzie się film pokazujący kulisy wojny Afganistanie w reżyserii Johna D., McHugh’a „Reporter frontowy w Afganistanie” (4 września) oraz wielokrotnie nagradzana na festiwalach filmowych „Wideokracja” (18 września) w reżyserii Erika Gandiniego o tym jak, od ponad 30 lat włoskim społeczeństwem rządzi telewizja.

Niestety, wszyskie z wymienionych dokumentów będzie można obejrzeć w paśmie dokumentalnym, które TVP Info emituje w okolicach północy.

Komentarze

Powiązane

12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.