17.08.10, 21:06

Dwupłytowa śmierć popu według Radia Roxy

„POPISDEAD” - hasło to od pewnego czasu pojawia się na stronie Radia Roxy, usłyszeć można je także na antenie stacji. Teraz sygnuje ono także składankę płytową, która 17 sierpnia br. trafiła na półki sklepowe.

„POPISDEAD” - hasło to od pewnego czasu pojawia się na stronie Radia Roxy, usłyszeć można je także na antenie stacji. Teraz sygnuje ono także składankę płytową, która 17 sierpnia br. trafiła na półki sklepowe.

Kiedy hasło to zaczęło funkcjonować, część odbiorców zaczęła odbierać je jako „PO-PiS dead” w związku z trwającą wówczas kampanią wyborczą. Jednak ma ono wymiar nie polityczny, a czysto muzyczny. "Pop is dead" to zarówno nazwa składanki Radia Roxy, jak i liner stacji.

Na dwupłytowym albumie znalazły się utwory i remixy, które dobrze znane są słuchaczom stacji należącej do Agory. Wśród nich m.in.: "Rocket" zespołu Goldfrapp, "Not Fair" Lily Allen, "Love Long Distance" Gossip, "You've Got The Love" Florence & The Machine, "Islands" The XX czy "Giving Up The Gun" Vampire Weekend. „Album "Pop is dead" to unikatowy mix, który gramy na antenie, to nowe brzmienia wielkich europejskich festiwali, a przede wszystkim to muzyczna alternatywa wobec playlist innych stacji radiowych” - Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Radia Roxy, który podkreśla, że „Pop is dead” jest składanką przeznaczoną przede wszystkim dla osób „zafascynowanych muzyką, sztuką, literaturą, filmem twórców i odbiorców kultury”.

Dwupłytowy album promowany będzie na łamach "Gazety Wyborczej" i jej dodatków, w dziennika "Metro", w czasopismach (m.in. "Machina", "Dlaczego?", "MaleMan", "Wprost", " Playboy"), na stronach internetowych (m.in. serwisy Grupy Gazeta.pl) oraz na antenie Roxy. Na antenie tejże stacji pojawiać się będą także specjalne konkursy, w których słuchacze będą mogli zdobyć składanki „Pop is dead”. Reklamy przygotował i zaplanował dział promocji Grupy Radiowej Agory.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.