29.07.10, 22:39

Śledczy pod marką Focus

Magazyn "Śledczy" to nowe pismo reportersko-śledcze, wydawane pod marką "Focus". Pierwsze wydanie "Śledczego" ukaże się 30. lipca 2010 r.

 

"Śledczy" to pismo, które będzie ukazywało się pod marką "Focus", w linii: Focus wydanie specjalne. Pieczę redakcyjną nad nowym tytułem objął Artur Górski, dziennikarz miesięcznika "Focus Historia", korespondent wojenny, historyk, pisarz.  

"Śledczy to pismo specjalizujące się w tropieniu zagadek kryminalnych, skandali i afer na styku świata przestępczego i politycznego. Na łamach "Śledczego" będziemy przypominali o zapomnianych i niewyjaśnionych dochodzeniach” – mówi Artur Górski. "Artykuły w magazynie reprezentują najwyższy dziennikarski poziom. W pierwszym numerze "Śledczego" użyczyli nam swych piór najlepsi dziennikarze tego gatunku: Piotr Pytlakowski, Bogusław Wołoszański, Ewa Ornacka, Andrzej Gass, Wojciech Sumliński czy Igor Miecik i wielu innych. Wkład w powstawanie pisma mają też wybitni eksperci kryminalni, np. felietonistą "Śledczego" jest słynny polski negocjator policyjny Dariusz Loranty" – dodaje Górski. 

Hitem pierwszego numeru "Śledczego" ma być dziennikarskie śledztwo, przeprowadzone w sprawie uprowadzenia Eweliny Bałdygi, córki potentata mięsnego z Mazowsza. Wiele wskazuje na to, że dziewczyna została, tak jak wcześniej Krzysztof Olewnik, zamordowana. Na łamach redakcja porównuje obie niezwykle podobne sprawy. Omawia także zagraniczną problematykę kryminalną. W pierwszym wydaniu wiele miejsca poświęcono walce w łonie mafii rosyjskiej. Z kolei Raport poświęcony jest polskiej mafii, temu jak się tworzyła i jakie siły polityczne stały za jej powstaniem. 

Na pismo składają się przede wszystkim fotoreportaże, często wstrząsające, ukazujące przestępczość na całym świecie oraz najbardziej poruszające momenty w polityce. W pierwszym numerze opublikowane są mało znane zdjęcia z sekcji zwłok prezydenta Kennedy'ego.

W "Śledczym" nie zabraknie także materiałów o charakterze historycznym, publikowanych w dziale Archiwum. W premierowym numerze opisana jest sylwetka słynnego włoskiego gangstera Lucky'ego Luciano oraz pierwszego polskiego mordercy na tle seksualnym.

Pierwszemu numerowi "Śledczego" będzie towarzyszyło wsparcie marketingowe, które obejmie punkty sprzedaży empik i HDS, prasę: "Auto Świat", "Logo", "TopGear", "Chip", "Newsweek" i "Wprost", a także tytuły G+J: "Focus", "Focus Ekstra", "Focus Historia" i serwis Focus.pl. Za kreację i dobór mediów odpowiada Dział Marketingu G+J Polska.

Pierwszy numer ukaże się 30. lipca 2010 r. w nakładzie 100 000 egzemplarzy i będzie w sprzedaży do 30 września br. Objętość wyniesie 100 stron, a cena: 6,90 zł.

 

Komentarze

Powiązane

16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
16.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 maja?
15.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Dorota Kruk szefową komunikacji i PR spółki Wyborcza
Z początkiem maja br., Dorota Kruk została szefową nowo utworzonego obszaru komunikacji i PR spółki Wyborcza. Będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.
15.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 maja?
14.05.24, 15:48
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 maja?
14.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Łukasz Grzymisławski nowym redaktorem naczelnym Książek. Magazynu do czytania
Od maja br. Łukasz Grzymisławski objął kierownictwo nad redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, będącego częścią portfolio wydawniczego spółki Wyborcza.
13.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 Gazety Wyborczej
„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki będzie można przeczytać w gazecie i na stronie internetowej „Wyborczej”.   
13.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 maja?
12.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 maja?
11.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 maja?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy