15.08.10, 21:40

Chopin promuje Warszawę w Tokio i Szanghaju

Głównym celem działań promocyjnych prowadzonych przez Miasto stołeczne Warszawę w Japonii i Chinach było ukazanie nierozerwalnych związków wielkiego polskiego kompozytora ze stolicą. FOTOGALERIA.

Głównym celem działań promocyjnych prowadzonych przez Miasto stołeczne Warszawę w Japonii i Chinach było ukazanie nierozerwalnych związków wielkiego polskiego kompozytora ze stolicą. Organizacja otwartych dla publiczności, multimedialnych koncertów „Chopin 2.0 – New paradigm” była pretekstem do promowania Warszawy jako miasta Chopina zarówno poprzez działania bezpośrednie, jak i w mediach. Jednym z wielu wykorzystanych narzędzi public relations była organizacja briefingu prasowego z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów oraz przedstawicieli m.st. Warszawy.

Koncepcja multimedialnego show muzycznego „Chopin 2.0 – New paradigm” zakładała stworzenie specjalnych aranżacji utworów Chopina na trzy fortepiany, połączonych z panoramiczną projekcją wizyjną, ukazującą w artystycznej formie związki łączące Chopina z Warszawą. Materiały wizyjne zawierały dodatkowo efektowne impresje prezentujące stolicę Polski, jako miasto pełne twórczych, kulturalnych wydarzeń oraz turystycznych atrakcji.

"Celem działań promocyjnych Miasta stołecznego Warszawy w związku z Rokiem Chopinowskim jest zaistnienie postaci Fryderyka Chopina w świadomości szerokiego grona odbiorców jako ambasadora  Warszawy, tak jak Wiedeń jest dziś miastem Mozarta. Wybór Tokyo i Szanghaju na promocję naszego miasta jest nieprzypadkowy, bowiem Japonia i Chiny (obok USA, Rosji i Francji) są dla Warszawy krajami strategicznymi ze względu na dużą liczbę osób zafascynowanych twórczością Chopina. Oceniamy, że dzięki organizowanym przez nas wydarzeniom, możemy osiągnąć zaplanowane rezultaty promocji Warszawy jako miasta Chopina – wzrost świadomości istnienia Warszawy jako destynacji turystycznej oraz, w konsekwencji, wzrost liczby turystów przyjeżdżających do stolicy" – mówi Andrzej Mańkowski - zastępca dyrektora Biura Promocji urzędu miasta stołecznego Warszawy.

Koncerty „Chopin 2.0 – New paradigm” w Japonii odbyły się w w dniach 2 – 4 maja br., w Tokyo Forum International, w ramach festiwalu La Folle Journee, które odwiedziło ponad 800 tysięcy osób. Aranżacja przestrzeni na planie okręgu z symetrycznie rozstawionymi fortepianami oraz ekranami i materiałami wizyjnymi w formie panoramy 360 stopni, miały na celu oddanie ponadczasowości utworów Fryderyka Chopina. Koncerty w Chinach zostały zorganizowane podczas wystawy światowej EXPO 2010 w Szanghaju w dniach 19 – 21 lipca br., na głównej scenie placu Europe Square. W celu wkomponowania się w charakter przestrzeni ekspozycyjnej oraz dostosowania do oczekiwań chińskiej publiczności, aranżacje zostały wzbogacone o partie wokalne oraz suitę taneczną.

Promocja Warszawy

Przewodnik po Warszawie

Promocja Warszawy

Szanghaj

Promocja Warszawy

Szanghaj

Promocja Warszawy

Tokio

Promocja Warszawy

Tokio

Promocja Warszawy

Logo Warszawy

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Platforma inwestycyjna BeGlobal klientem iProspect
Agencja iProspect (dentsu Polska) została wybrana do obsługi mediowej platformy inwestycyjnej BeGlobal. Działania agencji obejmą przygotowanie i egzekucję kampanii performance oraz afiliację. Współpraca ma charakter długofalowy.
16.06.24, 22:24
| reklama & PR » informacje
Piłkarze Luka Modrić i Bukayo Saka w kampanii Snickers
Z początkiem czerwca br. wystartowała najnowsza kampania Snickers, w której udział biorą gwiazdy piłki nożnej – Luka Modrić i Bukayo Saka. Marka chce pomóc wszystkich entuzjastom futbolowych emocji uniknąć „przypałów".
16.06.24, 16:36
| reklama & PR » informacje
Marka Eduscho zadowolona z wyników kampanii na TikToku
Druga faza kampanii marketingowej marki Eduscho, właśnie się zakończyła. Kreatywne podejście i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, m.in. FOOH (Fake Out of Home) w mediach społecznościowych przyczyniło się do osiągnięcia wysokich wyników, m.in. w postaci zaangażowania użytkowników na platformie TikTok. 
16.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
BECKERS. Malowanie nabiera kolorów. PPG prowadzi kampanię promującą linię plamoodpornych farb
PPG rozpoczął kampanią promującą linię plamoodpornych farb BECKERS Designer Colour. Szeroko zakrojona komunikacja prowadzona pod hasłem „BECKERS. Malowanie nabiera kolorów” obejmuje telewizję, internet, w tym serwisy VOD oraz social media. 
16.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Rankomat.pl promuje polisę turystyczną jako gwarancję spokojnego urlopu
Multiporównywarka rankomat.pl rusza z letnią kampanią marketingową, w której skupia się na korzyściach wynikających z posiadania ubezpieczenia podróżnego podczas urlopu za granicą. W reklamach z udziałem ambasadora, Huberta Urbańskiego, marka podkreśla, że zakup polisy to przepis na spokojne i bezpieczne wakacje.
15.06.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Nowi twórcy internetowi w agencji Rokmates
Do agencji influencer marketingu Rokmates dołączyło dziesięciu twórców internetowych, wśród których są m.in. Torii, duet PK Sisters czy Coocharz.
15.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Klubik pełen punkcików. Akcja promocyjna marki Gerber
Agencja UNIQUE ONE, na zlecenie firmy Nestle, organizuje ogólnopolską akcję promocyjną dla marki Gerber.
15.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
GIGAnci Życia. Plus na Kartę wprowadza nowy format komunikacyjny
Wystartowała nowa kampania promocyjna Plusa na Kartę stworzona w oparciu o nowy format komunikacyjny – GIGAnci Życia. Kampania promuje nową ofertę Plusa, w której klienci mogą otrzymać 6400 GB.
15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
14.06.24, 20:15
| reklama & PR » informacje
Jakość z natury. Żywiec Zdrój w kampanii wizerunkowej zwraca uwagę na naturalne procesy powstawania wody źródlanej
Wraz z początkiem czerwca br. wystartowała nowa kampania wizerunkowa marki Żywiec Zdrój – „Jakość z natury”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na naturalne procesy powstawania wody źródlanej. Kampania jest realizowana w telewizji i mediach społecznościowych, a już niebawem pojawi się również w kinach.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.