08.07.10, 19:51

Poncyliusz gościem kwartału

Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Paweł Poncyliusz, był najczęściej zapraszaną osobą do publicystycznych programów telewizyjnych i radiowych. 

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Paweł Poncyliusz, był najczęściej zapraszaną osobą do publicystycznych programów telewizyjnych i radiowych. W drugim kwartale bieżącego roku rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego wystąpił jako gość, aż 53 razy – wynika z rankingu Media Gest przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów we współpracy z miesięcznikiem Press. Ranking sporządzono na podstawie 37 najpopularniejszych programów publicystycznych - 28 telewizyjnych i 9 radiowych w 8 stacjach telewizyjnych i 5 radiowych. Dane dotyczą emisji od 16 marca do 15 czerwca 2010 roku.

Na drugim miejscu znalazł się profesor Paweł Januszewicz z Narodowego Instytutu Leków, który przełamał monopol polityków w czołówce. Był on gościem w studio 48-krotnie. Trzeci uplasował się Ryszard Kalisz – lider z poprzedniego notowania. Kalisz odnotował wzrost wystąpień, ale mimo tego spadł o dwie pozycje. Ta sama sytuacja dotyczy Bartosza Arłukowicza. Przed trzema miesiącami młody polityk lewicy znalazł się ex aequo z Ryszardem Kaliszem na pierwszym miejscu. Tym razem osiągnął wyższy wynik i spadł na siódmą pozycję. 

Na kolejnych pozycjach znaleźli się politycy PiS-u - Mariusz Błaszczak i Adam Bielan. Dopiero na szóstym miejscu był pierwszy polityk PO – Bronisław Komorowski. Niewiele występów mniej mieli Bartosz Arłukowicz oraz Waldemar Pawlak. Janusz Piechociński, który przed kwartałem zajął trzecie miejsce, teraz uplasował się dopiero na jedenastym. 

Poncyliusz często pojawiał się w stacjach nadawców prywatnych, a znacznie rzadziej w TVP i Polskim Radiu. Sześciokrotnie był gościem "Rozmowy Rymanowskiego". Trzy razy pojawił się w programie "Kawa na ławę", a dwa w "Poranku TVN 24". Raz wystąpił też w "Teraz my". W Polsacie najczęściej pokazywał się w "Gościu Wydarzeń". Z kolei na przykład w programie pierwszym Polskiego Radia w rozmowie dnia w "Sygnałach Dnia" był tylko dwukrotnie. 

Ryszard Kalisz osiem razy przyjął zaproszenie do "Kawy na ławę", a cztery do "Rozmowy Rymanowskiego". Często pojawiał się także w "Faktach po Faktach" oraz "Gościach Poranka" TOK FM. 

W TVP 1 w programie "Tydzień" najczęściej występował minister rolnictwa Marek Sawicki, a w "Kwadransie po ósmej" – Wawrzyniec Konarski. Natomiast w "Forum" TVP 2 zadomowił się Marek Wikiński z SLD. "Tomasz Lis na żywo" trzykrotnie gościł Bronisława Komorowskiego. Prezydent elekt najczęściej występował także w rozmowie dnia w "Sygnałach Dnia" – sześć razy. 

W programie trzecim Polskiego Radia w "Salonie Politycznym Trójki" najwięcej, cztery razy, pojawił się Grzegorz Napieralski. W "Śniadaniu w Trójce" natomiast Jarosław Kalinowski (9). Program TOK FM – "Ranni politycy" wręcz zdominował Janusz Piechociński, który wystąpił tam jedenaście razy.

 

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.