28.06.10, 19:20

Sportowe domeny rejestrowane z dużym wyprzedzeniem

Choć trwają jeszcze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej RPA 2010, to okazuje się, że niektórzy myślą już o wydarzeniach sportowych, które odbędą się… w 2014 roku. NetArt przygotował raport, który pokazuje, że domeny internetowe związane z wydarzeniami sportowymi rejestrowane są z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Choć trwają jeszcze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej RPA 2010, to okazuje się, że niektórzy myślą już o wydarzeniach sportowych, które odbędą się… w 2014 roku. Serwis nazwa.pl przygotował raport, który pokazuje, że domeny internetowe związane z wydarzeniami sportowymi rejestrowane są z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Zdaniem twórców raportu, zgromadzone dane pokazują, że „domeny sportowe” to prawdziwy element biznesowy. Podczas przygotowywania zestawienia, nazwa.pl wzięła pod uwagę 100 domen, które zawierały w sobie nazwy europejskich i światowych mistrzostw w piłce nożnej, letnich i zimowych Igrzysk Olimpijskich – wraz z datami ich przeprowadzenia (np. euro2012.pl). W raporcie wzięto pod uwagę także wydarzenia zakończone, jak chociażby poprzednie mistrzostwa naszego kontynentu w piłce nożnej.

Okazuje się, że domeny te cieszyły się zainteresowaniem internautów już na kilka lat przed planowaną datą odbywania danego wydarzenia (średnio na 4-5 lat przed rozpoczęciem imprezy). Rekordzistką jest tu domena vancouver2010.com, która została zarejestrowana na 12 lat przed Igrzyskami Olimpijskimi (w 1998 r.). Zazwyczaj, choć jak pokazuje powyższy przykład niekoniecznie, rejestracja domeny ma miejsce zazwyczaj w momencie, kiedy dowiadujemy się o wyborze miejsca, które będzie gospodarzem danego wydarzenia sportowego.

Jaki jest takiego zainteresowania adresami witryn internetowych? „Cykliczne imprezy sportowe to od lat wielkie wydarzenia dla kibiców oraz dla mediów. Wywołują ogromne zainteresowanie na całym świecie” - przyznaje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w nazwa.pl, który dodaje, że według raportu przygotowanego przez OMG Digital, 54% respondentów informacji nt. sportu poszukuje właśnie w sieci. „Idealnie obrazuje to moment przyznania Polsce i Ukrainie statusu organizatorów Mistrzostw Europy w piłce nożnej, kiedy to w nazwa.pl w kilka minut po ujawnieniu decyzji, zarejestrowano kilkaset domen związanych z Euro 2012. To znak, że Polscy Internauci bardzo dynamicznie reagują na tak ważne wydarzenia” – dodaje Kotyras.

Raport pokazuje także, że 62% adresów związanych z wydarzeniami sportowymi odnosi użytkowników do serwisów rzeczywiście związanych z danym zagadnieniem. Jednak pozostałe z nich wykorzystywane są w celach zarobkowych – ich właściciele podpinają jej pod systemy reklamowe, bądź też wystawiają na sprzedaż. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem domeny sportowe stanowią łakomy kąsek dla inwestorów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że można za nie uzyskać niemałe kwoty.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 11:52
| internet » informacje
Klub Świadomej Konsumentki. Nowy projekt serwisu WP Kobieta
Redakcja serwisu WP Kobieta uruchamia Klub Świadomej Konsumentki, w którym czytelniczki będą mogły za darmo testować różne produkty i dzielić się swoimi opiniami.
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.