24.06.10, 21:15

Radiowy serial przyrodniczy latem w RMF FM

Wraz z początkiem wakacji na antenie RMF FM pojawi się letnia ramówka. Obok znanych już audycji, pojawią się także nowe elementy, jak chociażby pierwszy w Polsce radiowy serial przyrodniczy.

Wraz z początkiem wakacji na antenie RMF FM pojawi się letnia ramówka. Obok znanych już audycji, pojawią się także nowe elementy, jak chociażby pierwszy w Polsce radiowy serial przyrodniczy.

Wakacyjny dzień rozpoczynać będzie „Wstawaj, szkoda lata”, w którym już od 5.30 pojawiać się będą Przemysław Skowron wraz z Marcinem Ziobro oraz Witold Lazar z Tomaszem Olbratowskim. Wraz z letnią odsłoną na antenie zadebiutują takie pozycje jak: „Alfabet Skowrona”, czyli lato w alfabetycznym skrócie, niekoniecznie poprawnym;  „Tak to się kręci” - filmy, których nie widzieliśmy, ani nie zobaczymy, lecz usłyszymy w radiu; „Turystyczny Telefon Zaufania” - ostatnia deska ratunku dla tych, którzy czują się na wczasach beznadziejnie.  Gospodarze programu spotkają się także z ekspertami z „Radiowego Kółka Przyjaciół Obsługi Turystów All Inclusive”, którzy odpowiedzą na pytanie co z nami jest nie tak i jak temu możemy zaradzić, a także z Kobietą, Która Wszystkich Kocha i która w ramach „Wiadomości z Miłości” wyznaje telefonicznie miłość Najmożniejszym tego kraju.  O poranku nie zabraknie także „Sensacji Żołądkowych XXI-go wieku” podczas których znany mistrz kulinarnych sensacji  (jego nazwisko poznamy podczas pierwszego programu) pokazuje życie polityczne, społeczne i obyczajowe od kuchni.

Przedpołudniowe i popołudniowe chwile w RMF FM wypełni „Czas Letni”, którego gospodarzami między 9.30 a 17.30 będą Małgorzata Kościelniak oraz Daniel Dyk, na zmianę z Krzysztofem Urbaniakiem oraz Piotrem Jaworskim. Gościć będzie tu także Sławomir Kowalewski. Podczas wakacyjnego pasma na słuchaczy krakowskiej rozgłośni czekać będą liczne nagrody pieniężne, wycieczki, laptopy, rowery, samochody. Możliwość ich zdobycia stanie przed słuchaczami dzięki letniej odsłonie flagowego konkursu RMF FM, Wielkiej Wakacyjnej Kumulacji. W dni powszednie ok. 9:50  na antenie stacji pojawiać się będzie pierwszy w Polsce radiowy serial przyrodniczy pod tytułem „Co w trawie piszczy” z udziałem Krystyny Czubówny. Znana dziennikarka przyznaje: „Nurkowałam w Amazonce, polowałam na torebkę w Paryżu i dałam w papę Papuasowi, ale do licha, to najzabawniejszy serial przyrodniczy, przy którym pracowałam”. Natomiast w niedziele, od rana do popołudnia, będzie można usłyszeć program „Swoją drogą”. W tym roku Marta Grzywacz wyruszy w podróż do najciekawszych zakątków Polski i pokaże intrygujący świat tuż za miedzą.

Od poniedziałku do piątku, od 17:30 do 21:30 na antenie RMF FM nie zabraknie Poplisty, której gospodarzami będą naprzemiennie Darek Maciborek i Marcin Jędrych. Sobotnie i niedzielne wieczory należeć będą do ”Przeboju lata”, czyli plebiscytu na najlepszy wakacyjny utwór. Wybiorą go słuchacze RMF FM za pośrednictwem internetowej strony stacji. Codziennie między 21.30 a 1.30 Robert Konatowicz, Tomasz Brhel i Sławomir Kowalewski poprowadzą pasmo „Miasto Muzyki”.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.