07.06.10, 22:29

Debata przedwyborcza: Kaczyński chce w TVP, Komorowski w TVN

Po sporze o to, czy w ogóle dojdzie do debaty kandydatów na urząd Prezydenta RP przyszła kolej na problem z miejscem jej przeprowadzenia.

Po sporze o to, czy w ogóle dojdzie do debaty kandydatów na urząd Prezydenta RP przyszła kolej na problem z miejscem jej przeprowadzenia. Telewizja Polska zapowiedziała spotkanie, które zostanie zorganizowane 13 czerwca 2010 r. Swój udział w niej zapowiedział już Jarosław Kaczyński. Innego zdania jest Bronisław Komorowski, który woli dyskusję w TVN i TVN24, 15 czerwca br.

W debacie przygotowanej przez TVP pojawią się kandydaci wspierani przez ugrupowania, które mają reprezentację w parlamencie (a więc Bronisław Komorowski (PO), Jarosław Kaczyński (PiS), Grzegorz Napieralski (SLD) i Waldemar Pawlak (PSL). Wszyscy oni, oprócz Komorowskiego, zadeklarowali chęć podjęcia dyskusji. Marszałek Sejmu uznał zaś, iż wybory prezydenckie są wyborami osoby, a nie opcji politycznej, dlatego też "nie rozumie formuły debaty, w której wystąpić mają tylko kandydaci wspierani przez partie parlamentarne". "Nie przyjmuję do wiadomości, że coś ustalił pan prezes Jarosław Kaczyński, czy jego sztab, z prezesem telewizji, PiS-owskiej głównie. Nie przyjmuję tego do wiadomości i uważam, że to jest kiepski pomysł. Rozumiem, że jeszcze może pan Adam Bielan wystąpi w roli dziennikarza przepytującego kontrkandydatów" - powiedział Komorowski.

Jak pisze w depeszy PAP, pełniący obowiązki głowy państwa nie rezygnuje jednak z chęci spotkania się ze swoim głównym przeciwnikiem w nadchodzących wyborach prezydenckich. Zdaniem Sławomira Nowaka istnieje możliwość przeprowadzenia debaty "jeden na jeden" - Kaczyński : Komorowski na antenie TVN i TVN24. Spotkanie to miałoby mieć miejsce 15 czerwca. Przedstawiciel komitetu Marszałka Sejmu określił miejsce debaty mianem "neutralnego gruntu". "Dopytując o warunki (w TVN), dostaliśmy informację - właśnie chodzi o to, żeby wszystkie stacje telewizyjne (...) miały demokratyczny dostęp do takiej debaty. I uważam, że jesteśmy w stanie to między sobą uzgodnić. Nie wierzę w neutralny grunt w telewizji publicznej, w której być może takim prowadzącym debatę może być pani Anita Gargas albo pan Jan Pospieszalski. Naprawdę trzeba się szanować" - mówił Nowak. Przypomnijmy, iż podczas spotkania Komitetu Honorowego Bronisława Komorowskiego, Andrzej Wajda przekonywał, że "mamy przyjaciół w TVN, wspiera nas też druga prywatna telewizja".

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.