13.06.10, 16:00

Alicja w Krainie Czarów za miliard dolarów

„Alicja w Krainie Czarów” Disneya dołączyła do ekskluzywnego grona filmów, które zarobiły miliard dolarów. 

"Alicja w Krainie Czarów" to fantastyczna epicka opowieść Tima Burtona, która przekroczyła magiczną granicę miliarda dolarów wpływów osiągniętych ze sprzedaży biletów w kinach na całym świecie. Ta baśniowa produkcja jest szóstym tytułem w historii, któremu udało się osiągnąć ten pułap. Film Burtona zajął też trzecie miejsce wśród najbardziej popularnych kinowych przebojów wszech czasów (nie będących sequelami), plasując się tuż za "Titanikiem" i "Avatarem".

"Bardzo się cieszymy, że za naszym pośrednictwem widzowie na całym świecie mogą oglądać tą niezwykłą, trójwymiarową produkcję stworzoną przez wizjonerskiego Tima Burtona z udziałem gwiazd największego formatu, takich jak Johnny Deep, Helena Bonham Carter i Anne Hathaway” – powiedział Rich Ross, prezes Walt Disney Studios.

Produkcja zaczęła bić rekordy już w pierwsze dni kinowej emisji (5-7 marca br.) tzw. weekend otwarcia. Premiera filmu stała się największym marcowym wydarzeniem w historii przemysłu filmowego, największym otwarciem filmu w dotychczasowym dorobku kinematografii 3D oraz w karierze samego reżysera, Tima Burtona. Jednocześnie była to największa premiera filmu nie będącego sequelem w historii Walt Disney Studios.

W Polsce, z dotychczasowych tegorocznych premier kinowych, tytuł ten zgromadził największą widownię w weekend otwarcia. Film obejrzało 240,5 tysięcy osób. „Alicja w Krainie Czarów” utrzymywała się na pierwszym miejscu polskiego box office’u przez cztery tygodnie. Do tej pory sprzedano ponad milion biletów do kin na tę produkcję.

Jednocześnie dzieło Tima Burtona podbiło serca i portfele publiczności na całym świecie, łącznie zarabiając ponad 667 mln dolarów. W samej Japonii "Alicja w Krainie Czarów" zajmowała pierwsze miejsce wśród kinowych hitów przez sześć tygodni i zdążyła już zarobić ponad 108 mln dolarów. W Wielkiej Brytanii wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły ponad 64 mln dolarów.

Teraz polscy wielbiciele "Alicji w Krainie Czarów" będą mogli stać się właścicielami własnej kopii tego filmu. 2. lipca 2010 r., disneyowska superprodukcja zadebiutuje w królestwie domowej rozrywki na DVD i Blu-ray.

Komentarze

Powiązane

05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
12.04.24, 15:12
| kultura » informacje
Helios pierwszą siecią kinową w Polsce z energią z odnawialnych źródeł
Sieć kin Helios, należąca do Grupy Agora, podpisała z firmą Respect Energy strategiczną umowę dotyczącą dostarczania zielonej energii do multipleksów Helios. Dzięki tej współpracy ponad połowa kin sieci jest zasilana przez odnawialne źródła energii, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 aż o 10 761 104 kg rocznie.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
05.04.24, 20:00
| kultura » informacje
Margaret i Organek gwiazdami Co jest Grane Festival
Co jest Grane Festival 14 i 15 czerwca 2024 r. wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Margaret, Organek, Natalia Przybysz, Zalewski, The Dumplings, Błażej Król, Daria ze Śląska i duet Smolik//Kev Fox.
05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
27.03.24, 19:04
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | kultura » teatr
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry powraca do Sopotu
27 marca br. w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Sopot będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy