22.05.10, 16:37

Wiktory 2009 rozdane

SuperWiktory otrzymali Zenon Laskowik, Włodzimierz Szaranowicz i Leszek Balcerowicz, Specjalnego SuperWiktora przyznano pośmiertnie Janowi Wejchertowi

W piątek, po raz 25, rozdano Wiktory - najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodę dla osobowości telewizyjnych. Uroczysstość, która odbyła się w siedzibie Telewizji Polskiej, była transmitowana przez TVP1.

Wiktory przyznawane są w 10 kategoriach, m.in. najpopularniejszy polityk, osobowość telewizyjna i Wiktor Publiczności. Podczas gali przyznano również statuetki SuperWiktorów - za całokształt osiągnięć. Zwycięzców we wszystkich kategoriach z wyjątkiem Wiktora Publiczności wyłania Akademia Telewizyjna złożona z laureatów Wiktorów z lat poprzednich.

Najpopularniejszym politykiem został Jerzy Buzek. Ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z falą powodziową nie mógł dotrzeć na uroczystość. Nagrodę wręczyła Krystyna Janda, a w imieniu ojca podziękowała Agata Buzek. To był drugi Wiktor dla Jerzego Buzka. Najwyżej ceniony komentatorem okazał się Tomasz Lis, który również nie mógł być obecny na gali. To 9 Wiktor dla Tomasza Lisa. Z kolei do kolekcji medali Wiktora dla najlepszego sportowca dołączyła Justyna Kowalczyk. Najjaśniejszą gwiazdą polskiej estrady okrzyknięto Nataszę Urbańską. Spośród aktorów telewizyjnych wyróżniono Artura Żmijewskiego. Nagrodę wręczyła "królowa polskich seriali" Ilona Łepkowska. - Chciałbym podziękować wszystkim, których spotkałem podczas 20 lat swojej pracy. Dzięki nim jestem takim aktorem i takim człowiekiem, jakim jestem dzisiaj - powiedział aktor. W kategorii Najlepszy Prezenter TV wyróżniono Anitę Werner. Nagrodę wręczył Piotr Rubik. - Mam szczęście, że mam zdrowie, które pozwala mi pracować i realizować swoje zawodowe pragnienia i mam szczęście, że widzowie chcą ze mną być i oglądać efekty naszej wspólnej, drużynowej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do tego szczęścia - mówiła prezenterka. Twórcą najlepszego programu telewizyjnego okazała się Ewa Ewart. Nagrodę w tej kategorii wręczyła Elżbieta Jaworowicz. Laureatka Wiktora zadedykowała wszystkim bohaterom swoich dokumentów. Osobowością Telewizyjną zostali ex aequo Grażyna Torbicka i Kuba Wojewódzki. Nagrodę wręczył prezenterce Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. Kuba Wojewódzki nie był obecny na gali. W 2009 roku największym odkryciem telewizyjnym został Wojciech Cejrowski. - Myślałem, że odejdę z kwitkiem, okazało się, że nie. Miło odebrać Wiktora, a najmilej od publiczności. Sam wysłałem na siebie jednego SMS-a - wyznał Andrzej Grabowski odbierając statuetkę Wiktora Publiczności. Laureata w tej kategorii wybierają widzowie.

SuperWiktory 2009 za całokształt osiągnięć otrzymali Zenon Laskowik, Włodzimierz Szaranowicz i Leszek Balcerowicz. - 25 lat temu mojego pierwszego Wiktora potraktowałem jako fantastyczną pomyłkę, bo byłem podobny do Piotra Fronczewskiego - wspominał Szaranowicz. Specjalnego SuperWiktora przyznano pośmiertnie Janowi Wejchertowi, założycielowi Grupy ITI. - Nie jest to łatwe zadanie. Podjąłem się opowiedzenia czegoś więcej o człowieku, którego znałem ponad 30 lat. Kim był Jan Wejchert? Czy miał charyzmę i czy to ona doprowadziła go do potęgi. On miał co innego - niebywałą osobowość lidera; lidera z urodzenia. Ten niedoszły fizyk, a później jeden z najbardziej cenionych polskich przedsiębiorców był liderem naturalnym - powiedział Mariusz Walter. Nagrodę odebrała żona, Aldona Wejchert.

Tegoroczną ceremonię poprowadzili Maciej Orłoś i aktorka Julia Pietrucha. Nagrody wręczali m.in. Krystyna Janda, Elżbieta Jaworowicz, Jacek Fedorowicz, Nina Terentiew, Mariusz Walter, Edward Miszczak, Przemysław Tejkowski oraz Jerzy Maksymiuk.

Wiktory - niewielkie statuetki z brązu, projektu Andrzeja Renesa - są nagrodami przyznawanymi od 1985 roku. Kandydatów do tego wyróżnienia typują stacje telewizyjne, a zwycięzców wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.