TV Puls – będzie coraz lepsza



TV Puls wprowadzi w przyszłym roku nową ramówkę i może zmienić nazwę. Z marginesowej stacji może wyrosnąć poważny gracz.
Udziały rynkowe Telewizji Puls mieszczą się w granicach błędu statystycznego, ale wkrótce może się to zmienić. Dzięki pieniądzom i know-how inwestora, czyli News Corp.
Nie mamy limitu wydatków. Mamy zbudować dobrą telewizję, która osiągnie sukces i spełni oczekiwania obu akcjonariuszy - mówi Dariusz Dąbski, szef rady nadzorczej TV Puls.

Nieograniczone możliwości finansowe ma niewiele graczy na rynku, ale w Telewizji Puls jest bardzo dużo do zrobienia. Stacja - zatrudniająca kilkanaście osób - ma roczne przychody rzędu kilku milionów złotych, a jej zasięg techniczny sięga zaledwie 17 proc. Na razie szefowie stacji stawiają na program, który pomoże im zbudować silną markę.
Uatrakcyjnieniem programu zajmuje się zarząd i skutki tych działań zobaczymy po nowym roku - twierdzi Dariusz Dąbski.

Na razie stacja przeprowadza się do nowej siedziby przy ul. Chełmskiej i przejmuje produkcję programów od związanej z Polsatem firmy Antena 1. Do tej pory była praktycznie całkowicie uzależniona od firm powiązanych ze stacją Zygmunta Solorza. Ale krajowi producenci programów telewizyjnych mówią, że TV Puls prowadzi z nimi rozmowy o zakupie programów. I to najlepszych.
Podejście osób reprezentujących TV Puls, które rozmawiają o programach z najwyższej półki, jest bardzo poważne. Sądzę, że inwestują, licząc na to, że otwarcie cyfrowe w Polsce nastąpi szybciej, niż się spodziewamy. Wskazuje to też na działania budujące mocny brand - twierdzi Tomasz Kurzewski, prezes ATM Grupa.

Telewizja Puls chce też czerpać z biblioteki News Corp., co pozwoli jej na rozpowszechnianie na antenie światowych hitów, które w Polsce mogą mieć równoczesną premierę. To może dać stacji kolejną przewagę nad konkurentami.
Od inwestora strategicznego bardziej oczekujemy know-how niż pieniędzy. Dlatego za sprawy produkcyjne odpowiada Lewis Robertson, bardzo doświadczony menedżer od lat związany z News Corp. - mówi Dariusz Dąbski.

Stacja zapewnia, że zachowa społeczno-religijny charakter. To okaże się na początku przyszłego roku, gdy na antenie pojawi się nowa ramówka. Wraz z ramówką stacja może wprowadzić nową nazwę.
Nie wykluczamy zmiany nazwy, jeżeli będzie to marketingowo uzasadnione. Z jednej strony, Telewizja Puls to dzieło, które od lat nie może się rozwinąć, ale z drugiej - mamy nadzieję, że wszystkich widzów przekonamy do każdej nazwy, a przede wszystkim koncepcji programowej. Takie możliwości stwarza nowy inwestor - mówi Zdzisław Dzido, prezes TV Puls, w wywiadzie opublikowanym na stronach internetowych stacji. Ponadto w bliższej lub dalszej przyszłości może dojść do zmiany akcjonariatu - na razie News Corp. ma zaledwie jedną czwartą udziałów TV Puls.
W przyszłości może się to zmienić - prognozuje Ewan Mirylees z News Corp.

Akcjonariusze i właściciele nie określają na razie ani celów komercyjnych, ani udziałów rynkowych. Na pewno TV Puls ma wyjść na plus.
Akcjonariusze oczekują przede wszystkim sukcesu komercyjnego i wypełnienia misji zapisanej w koncesji. Zakon franciszkanów również chce osiągnąć zyski z telewizji, które przeznaczy na inne swoje dzieła - zapewnia Dariusz Dąbski.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Powiązane

29.11.24, 06:30
| radio » informacje
70. urodziny Kroniki Sportowej w Jedynce
W sobotę, 30 listopada br. „Kronika Sportowa” obchodzić będzie swoje 70. urodziny. Z tej okazji, tego dnia, na antenie Jedynki pojawią się informacje o jubileuszu tej, nadawanej od 1954 roku, audycji we wszystkich serwisach sportowych, w specjalnym serwisie po godz. 12.30 oraz w materiałach wspomnieniowych w „Kronice Sportowej”.
28.11.24, 23:06
| radio » informacje
Polskie Radio RDC wyemituje ponad 100 fraszek Jana Kochanowskiego w 440. rocznicę śmierci poety
Polskie Radio RDC uczci 440. rocznicę śmierci Jana Kochanowskiego emitując ponad 100 „Fraszek”. W nagraniach wzięli udział, m.in. Teresa Lipowska i Dorota Landowska, natomiast za reżyserię odpowiada Dyrektor Literacki i Zastępca Redaktora Naczelnego RDC – Aleksandra Głogowska.
28.11.24, 14:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
Młody Mozart. Zakochany Beethoven. Roztargniony Haydn. Koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
30 listopada br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, którą poprowadzi jej dyrektor artystyczny, Michał Klauza. Organizatorami wydarzenia są Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Program 2.
27.11.24, 11:15
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
Agnieszka Handerska dyrektorką handlową sprzedaży agencyjnej i bezpośredniej w Grupie Eurozet
Grupa Eurozet kontynuuje proces integracji obszarów sprzedaży biura reklamy. Nowe stanowisko dyrektor handlowej sprzedaży agencyjnej i bezpośredniej objęła Agnieszka Handerska.
27.11.24, 10:20
| radio » informacje
Wychowane na feminizmie. Angelika Kucińska autorką nowego podcastu Czwórki
Radiowa Czwórka przygotowała kolejny oryginalny podcast pod nazwą ”Wychowane na feminizmie”. Angelika Kucińska, w swoim podcaście będzie rozmawiać, m.in. o równych prawach kobiet, ich edukacji oraz pierwszych feministycznych olśnieniach. Cykl wystartuje 28 listopada br. na podcastowej platformie Polskiego Radia oraz w serwisach streamingowych.
27.11.24, 07:30
| radio » informacje
Twarze zła. Zbrodnie psychopatów. Nowy podcast TOK FM
26 listopada br. zostanie uruchomiony nowy cykl podcastów TOK FM - „Twarze zła. Zbrodnie psychopatów”, którego autorką jest Jagna Kaczanowska. Dziennikarka przedstawi mroczne historie zbrodni i profile morderców z zaburzeniami dyssocjalnymi, którzy ich dokonali.
22.11.24, 21:45
| radio » informacje | kultura » muzyka
Koncert zespołu Ptaszkowie Śpiewali na antenie Polskiego Radia Dzieciom
23 listopada br. o godz. 12.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się koncert zespołu „Ptaszkowie Śpiewali”, który swoje inspiracje czerpie z polskiej muzyki tradycyjnej oraz elektronicznej z lat 80. i 90. Na koncert zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
22.11.24, 17:30
| radio » informacje
Muzyka Franza Schuberta na żywo w Dwójce
25 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpią flecistka Ania Karpowicz i pianista Naruhiko Kawaguchi. Przed koncertem, Program Drugi Polskiego Radia organizuje spotkanie z Anną Kowalczyk i Tomaszem Stawiszyńskim. Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Początek wydarzenia o godz. 19.00.
21.11.24, 17:45
| radio » informacje
Polskie Radio dla Zagranicy przygotowuje cykl podcastów o walce z dezinformacją
Polskie Radio dla Zagranicy przedstawia cykl podcastów poświęconych fake newsom i walce z dezinformacją, szczególnie w kontekście fałszywych informacji rozpowszechnianych przez Rosję, Białoruś i ich sojuszników. 
20.11.24, 18:30
| radio » informacje | kultura » film
Kino dla Ciebie: Kobiece Wieczory w Atlanticu. RDC i Kino Atlantic uruchamiają cykl filmowy
Polskie Radio RDC i Kino Atlantic nawiązują współpracę, tworząc cykl „KINO DLA CIEBIE. Kobiece Wieczory w Atlanticu”. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w czwartek, 21 listopada br. o godz. 19:00.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 25.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.