02.03.10, 22:42

Strajk w Trójce? Realna groźba

Konflikt na linii dziennikarze – zarząd Polskiego Radia zaostrza się. Być może już niedługo w siedzibie Programu Trzeciego Polskiego Radia dojdzie do strajku, który odczują także słuchacze.

Konflikt na linii dziennikarze – zarząd Polskiego Radia zaostrza się. Być może już niedługo w siedzibie Programu Trzeciego Polskiego Radia dojdzie do strajku, który odczują także słuchacze.

Wczoraj, tj. 1. marca br. związek zawodowy dziennikarzy Trójki wybrał zarząd, w skład którego weszli m.in. Jerzy Sosnowski i Magdalena Jethon, a w ciągu kilku nadchodzących dni ma przedstawić swoje postulaty, które trafią na ręce zarządu Polskiego Radia. Jak przyznał w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Jerzy Sosnowski, celem związkowców jest „rozsądne rozwiązanie konfliktu w Trójce, który przerodził się w spór otwarty i narastający”. "Wchodzimy w spór zbiorowy z zarządem Polskiego Radia, a kolejnym elementem będzie akcja protestacyjna, prawdopodobnie na antenie, odczuwalna dla słuchaczy" – przyznał Sosnowski w rozmowie z DGP.

Jednak zdaniem Jacka Sobali, dyrektora Trójki, nie ma mowy o jakimkolwiek konflikcie. „I ja i zespół chcemy robić dobre radio, są między nami pewne różnice, jak do tego dojść” – przyznaje Sobala. W poniedziałek spotkał się on z całą redakcją Programu Trzeciego Polskiego Radia, w tym także z Wojciechem Mannem, który na łamach „Newsweeka” skrytykował działania dyrekcji stacji. Sobala podkreślił, że nie wyobraża sobie Trójki bez Manna. „Wyjaśniliśmy sobie wszystkie nieporozumienia” – zapewnił szef radiowej Trójki. Innego zdania jest gospodarz piątkowego poranka. „Żadne decyzje nie zapadły. Powiedzmy, że daliśmy sobie trochę czasu” - komentuje Mann.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy