16.02.10, 21:43

Wirtualne spacery także po Radiu Maryja i Telewizji Trwam

Od kilku miesięcy słuchacze Trójki mogą zwiedzać wnętrza budynku przy Myśliwieckiej 3/5/7 dzięki wirtualnemu spacerowi przygotowanymi przez firmę PanoramicART. Tymczasem kilka dni temu w sieci pojawiły się trzy kolejne wizualizacje. Tym razem ich głównym bohaterem są toruńskie przedsięwzięcia warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Od kilku miesięcy słuchacze radiowej Trójki mogą zwiedzać wnętrza budynku przy Myśliwieckiej 3/5/7 dzięki wirtualnemu spacerowi przygotowanymi przez firmę PanoramicART. Tymczasem kilka dni temu w sieci pojawiły się trzy kolejne wizualizacje. Tym razem ich głównym bohaterem są toruńskie przedsięwzięcia warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Do tej pory możliwość poznania „od kuchni” sposobu funkcjonowania Radia Maryja i Telewizji Trwam była przede wszystkim domeną grup pielgrzymkowych, które odwiedzały siedzibę rozgłośni i telewizyjnego nadawcy. Jak się jednak okazuje, to inicjatywa przygotowania „wirtualnego spaceru” wyszła ze strony… toruńskich mediów związanych z oo. Redemptorystami. „Coraz więcej ludzi dostrzega ogromny potencjał, jakim jest technologia wirtualnej rzeczywistości - jako jedni z pierwszych w Polskich mediach zauważyli to „konserwatywni” duchowni z toruńskich mediów. Jako firma, która w profesjonalny sposób wykonuje wirtualne spacery podejmujemy wiele wyzwań – od wizualizacji Radia Maryja i Polskiego Radia, po wirtualne dokumentacje na potrzeby konserwacji i restauracji dzieł sztuki” – przyznał w rozmowie z Portalem Medialnym MediaFM.net Bartosz Anusiak, właściciel  firmy panoramicART.

Na stronach wykonawcy projektu dostępne są już wizualizacje wnętrz Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jednak to nie jest to ich finalna wersja. PanoramicART planuje bowiem ich sukcesywną rozbudowę o nowe panoramy oraz elementy interaktywne: zdjęcia, opisy, dźwięki i nagrania głosowe. „To, co można w chwili obecnej zobaczyć na stronach internetowych toruńskich mediów jest jedynie początkiem większego projektu wizualizacji” – zdradził nam Anusiak. „Zapraszam do odwiedzin naszego kolejnego projektu, którym jest wizualizacja toruńskiej starówki – www.virtualtorun.eu. Aktualnie pracujemy nad rozbudową projektu – w najbliższym czasie uruchomimy spacery po trzech nowych miastach. Każdy ze spacerów będzie zbudowany z kilkudziesięciu panoram sferycznych, oraz dodatkowo wyposażony w nowatorskie funkcje” – mówił w właściciel panoramicART.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy