31.12.09, 17:55

POPloty

POPloty (1.01.2010). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy m.in. o: kupnie tygodnika "Wprost", nowym derektorze Trójki oraz o pewnej kampanii reklamowej...

Za nami kilka dni obżarstwa i opilstwa, teraz czeka nas kolejne kilka – tym razem opilstwa i obżarstwa. Wprawdzie premier życzył narodowi żeby bez kaca, ale my wiemy, że to niemożliwe. Skoro jest zima to musi być zimno, a skoro jest Sylwester to musi być i kac. Nasze uszanowania dla wszystkich Czytelników, nasze uszanowania. I nie ma za co. I zdrówko.

Na ratunek familii Królów przybiegła znana juz wszystkim platforma MPG. Kupili większość akcji za symboliczne osiem milionów. W darze (plon, niesiemy plon) już na dzień dobry warszawski sąd wydal wyrok nakazujący przeproszenie Isis Gee i zapłacenie jej przez tygodnik 100 tys. zł. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulowac Prezesowi Lisieckiemu doskonałego zakupu! Tak trzymać! A tak a propos, przypomniało nam się coś, skoro jesteśmy przy tym temacie. Kiedy rusza Machina TV? Nie, żebyśmy byli złośliwi, nie, skądże znowu. Ale czekamy... 

Rzutem na taśmę jeszcze w tym roku, lubelska prokuratura (oczywiście ustawiona zapewne przez PO i SLD) umorzyła śledztwo przeciwko Przemysławowi D., który powitał prezydenta słowami "Spie... dziadu". Przypomnijmy, że zwrot ten wprowadził do polskiego savoir vivre'u sam zainteresowany. Kurtuazja i dobre wychowanie robią jednak swoje.

Obejrzeliśmy z wielkim zainteresowaniem show prowadzony przez Romka Czejarka "Gilotyna". Urzekł nas oglądany odcinek, kiedy w finałowej grze skojarzeń, pojawiło się słowo "Buli" jako podpowiedź. Bohater kreskówki naszym skromnym zdaniem nazywał się jednak "Bouli".  Prawidłowa odpowiedź w tej grze skojarzeń brzmiała bałwan. Nasze skojarzenia w stosunku do osoby, która układała to pytanie są takie same.

- Cenimy panią i nadal chcemy współpracować, ale won – tak w ogólnym skrócie można podsumować karierę Magdaleny Jethon na stanowisku derektorki Trójki. Ku naszej nieukrywanej radości, pani derektor została odwołana. Miny zrzedły jednak znacznie, gdy okazało się, kto został jej następcą. Widzieliście kiedyś słupki słuchalności pikujące ruchem rozkołysanym w dół? A pamiętacie jak się robiło publicystykę spod znaku teczek? A wiecie, że świętowanie Święta Zmarłych słono kosztuje? No to sobie teraz zobaczycie, przypomnicie i się dowiecie. Jacek Sobala – voila. Niech żyją kompetencje, koneksje partyjne, Prawo i Sprawiedliwość. Tylko gdzie my teraz porządne radio posłuchamy?

Wszyscy podsumowują mijający rok, podsumujemy i my. Ponieważ na co dzień natykamy się na rozmaite kwiatki pijarowo-promocyjno-reklamowe, postanowiliśmy wybrać ten jeden the best. Pod lupę wzięliśmy jesienną kampanię czołowego województwa ściany wschodniej czyli Lubelszczyzny, a konkretnie jeden bilbordzik. Oto na pierwszym planie widzimy wannę (bo na Lubelszczyźnie wanien w domach to pewnie nie ma), na drugim planie oswietloną lubelską chatę (no bo to przecież przedbożonarodzeniowy listopad był). Największą atrakcję stanowi jednak zawartość wanny, w postaci obecnej w większości kampanii bilbordowych pani. Z niniejszej kampanii wnioskujemy, iż lubelska płeć piękna nie ma tego, czym płeć brzydka lubi się zabawiać. Notabene, kreatorem niniejszej pani jest agencja DSK. Jeżeli lubelskie panie czują się urażone naszym tokiem myślowym, prosimy o nadsyłanie dowodów na brak desek. Adres redakcji i nasze adresy mailowe w stopce redakcyjnej.

POPloty

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy