19.12.09, 15:11

Orzeł nowym prezesem TVP

Romuald Orzeł został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji na Woronicza

W nocy z piątku na sobotę rada nadzorcza TVP wybrała nowy zarząd telewizji publicznej. Nowym prezesem został Romuald Orzeł. W skład zarządu weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch oraz typowany wcześniej na prezesa Przemysław Tejkowski. Nowy zarząd został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji rządów na Woronicza. Przypomnijmy, że IV kadencja rozpoczęła się od powołania na stanowisko prezesa Jana Dworaka. W ciągu minionych trzech lat zastępowali go kolejno: Bronisław Wildstein i Andrzej Urbański, a tymczasowo Piotr Farfał, Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski. Przez kilka dni funkcję tymczasowego prezesa pełnić miał także zawieszony wcześniej członek zarządu Sławomir Siwek.

Romuald Orzeł ma 46 lat. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Przeszedł tam wszystkie szczeble kariery dziennikarskiej - od reportera, przez redaktora prowadzącego, wydawcę, po redaktora naczelnego. Jako dziennikarz Wieczoru Wybrzeża został uhonorowany w 1994 roku nagrodą „polskiego Pulitzera” (późniejsza nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) za tekst „Grudniowe kule”, przyznaną „za odkrywanie nieznanych dokumentów o szczególnym znaczeniu dla śledztwa w sprawie odpowiedzialności za krwawe wydarzenia Grudnia 1970”. Był także członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie Wieczoru Wybrzeża z Dziennikiem Bałtyckim, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu Dziennik Bałtycki. Następnie odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji Trybuny Śląskiej i Gazety Zachodniej. Efektem tej fuzji było stworzenie  Gazety Zachodniej, o nakładzie porównywalnym do największych gazet ogólnopolskich. W latach 2005-2009 był prezesem zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym Gazety Bankowej. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A.

Włodzimierz Ławniczak ma 50 lat. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel S.A. Odpowiadał za nadzór nad systemami zarządzania wynikami oraz procesami zarządzania projektami strategicznymi Spółki. Wcześniej zatrudniony był w TVP, gdzie kierował Biurem Reklamy w latach 1998-2004. Ostatnio ponownie związał się z publicznym nadawcą jako doradca zarządu.

Paweł Paluch ma 46 lat. Jest autorem zdjęć do wielu filmów telewizyjnych, dokumentalnych, reportaży i programów muzycznych. Od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej YGREQ GROUP, współtworzył telewizję ES, a pod koniec lat 90-tych został wiceprezesem agencji reklamowej FOR TELE. Tworzył struktury i zarządzał Agencją Reklamową Radia Plus w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Koordynował wiele projektów wydawniczych i filmowych m.in. „Świadectwo” z udziałem Kardynała Dziwisza. W latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta.

Przemysław Tejkowski ma 41 lat. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt kreacji scenicznych m.in. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Bagatela w Krakowie. Są wśród nich tak istotne jak: Grabiec w „Balladynie”, Lizander w „Śnie nocy letniej”, Poeta w „Weselu”, Jasza Mazur w „Sztukmistrzu z Lublina”, Alfred w „Mężu i żonie” Zbigniew w „Mazepie”, Filip w „Iwonie księżniczce Burgunda” etc. Występował także w filmach fabularnych („Gwiazda Piołun” „Szamanka”, „Ogniem i mieczem”) i serialach telewizyjnych. Był również producentem radiowym i telewizyjnym. Od kwietnia 2007 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 23:20
| telewizja / VOD » informacje
TV Republika wPolsce24 pojawią się na MUX-8. KRRiT: będą gwarantem pluralistycznej oferty na rynku mediów
Na MUX-8 pojawią się zgodnie z oczekiwaniami - aż dwie stacje informacyjne – TV Republika i WPOLSCE24. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ekspresowym tempie rozstrzygnęła konkurs koncesyjny.
20.06.24, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Koncert Kolektywów w Telewizji Polskiej . Polscy artyści w duetach z zagranicznymi piosenkarzami
W piątek, 21 czerwca br. o godz. 21:00 TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia przeprowadzą transmisję „Koncertu Kolektywów”, podczas którego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami. Na scenie pojawią się m.in.: Paweł Domagała, Kasia Lins, Tomek Makowiecki, Gizmo Varillas z Hiszpanii czy Lubomyr Melnyk z Ukrainy. 
20.06.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje
Wakacyjne zmiany w informacyjnych kanałach Polsatu
Polsat wprowadza wakacyjne zmiany w ramówkach kanałów informacyjnych. „Gość Wydarzeń” będzie emitowany od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, wydłużona zostanie „Debata dnia” oraz „Debata powyborcza”.
19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.