19.12.09, 15:12

Orzeł nowym prezesem TVP

Romuald Orzeł został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji na Woronicza

W nocy z piątku na sobotę rada nadzorcza TVP wybrała nowy zarząd telewizji publicznej. Nowym prezesem został Romuald Orzeł. W skład zarządu weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch oraz typowany wcześniej na prezesa Przemysław Tejkowski. Nowy zarząd został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji rządów na Woronicza. Przypomnijmy, że IV kadencja rozpoczęła się od powołania na stanowisko prezesa Jana Dworaka. W ciągu minionych trzech lat zastępowali go kolejno: Bronisław Wildstein i Andrzej Urbański, a tymczasowo Piotr Farfał, Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski. Przez kilka dni funkcję tymczasowego prezesa pełnić miał także zawieszony wcześniej członek zarządu Sławomir Siwek.

Romuald Orzeł ma 46 lat. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Przeszedł tam wszystkie szczeble kariery dziennikarskiej - od reportera, przez redaktora prowadzącego, wydawcę, po redaktora naczelnego. Jako dziennikarz Wieczoru Wybrzeża został uhonorowany w 1994 roku nagrodą „polskiego Pulitzera” (późniejsza nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) za tekst „Grudniowe kule”, przyznaną „za odkrywanie nieznanych dokumentów o szczególnym znaczeniu dla śledztwa w sprawie odpowiedzialności za krwawe wydarzenia Grudnia 1970”. Był także członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie Wieczoru Wybrzeża z Dziennikiem Bałtyckim, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu Dziennik Bałtycki. Następnie odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji Trybuny Śląskiej i Gazety Zachodniej. Efektem tej fuzji było stworzenie  Gazety Zachodniej, o nakładzie porównywalnym do największych gazet ogólnopolskich. W latach 2005-2009 był prezesem zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym Gazety Bankowej. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A.

Włodzimierz Ławniczak ma 50 lat. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel S.A. Odpowiadał za nadzór nad systemami zarządzania wynikami oraz procesami zarządzania projektami strategicznymi Spółki. Wcześniej zatrudniony był w TVP, gdzie kierował Biurem Reklamy w latach 1998-2004. Ostatnio ponownie związał się z publicznym nadawcą jako doradca zarządu.

Paweł Paluch ma 46 lat. Jest autorem zdjęć do wielu filmów telewizyjnych, dokumentalnych, reportaży i programów muzycznych. Od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej YGREQ GROUP, współtworzył telewizję ES, a pod koniec lat 90-tych został wiceprezesem agencji reklamowej FOR TELE. Tworzył struktury i zarządzał Agencją Reklamową Radia Plus w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Koordynował wiele projektów wydawniczych i filmowych m.in. „Świadectwo” z udziałem Kardynała Dziwisza. W latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta.

Przemysław Tejkowski ma 41 lat. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt kreacji scenicznych m.in. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Bagatela w Krakowie. Są wśród nich tak istotne jak: Grabiec w „Balladynie”, Lizander w „Śnie nocy letniej”, Poeta w „Weselu”, Jasza Mazur w „Sztukmistrzu z Lublina”, Alfred w „Mężu i żonie” Zbigniew w „Mazepie”, Filip w „Iwonie księżniczce Burgunda” etc. Występował także w filmach fabularnych („Gwiazda Piołun” „Szamanka”, „Ogniem i mieczem”) i serialach telewizyjnych. Był również producentem radiowym i telewizyjnym. Od kwietnia 2007 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Komentarze

Powiązane

14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.