12.12.09, 15:24

TVP rozpoczyna kolejną kampanię na rzecz abonamentu

W spotach promocyjnych wystąpią Iwona Schymalla i Michał Olszański

W poniedziałek 14 grudnia w Telewizji Polskiej rusza kampania informacyjno-promocyjna dotycząca abonamentu RTV. Przedsięwzięcie jest elementem wspólnej akcji podjętej przez Polskie Radio SA, Telewizję Polską S.A, oraz Pocztę Polską. Spoty, w których wystąpią Iwona Schymalla i Michał Olszański, będzie można zobaczyć na wszystkich antenach TVP.

Kwestia abonamentu oraz sposobu finansowania mediów publicznych pojawiać się będzie w programach jednorazowych i cyklicznych, konkursach antenowych oraz na stronie internetowej. Wśród pozycji programowych TVP1, w których przewidywane są tematy poświęcone sytuacji mediów publicznych znalazły się takie programy cykliczne jak: „Tydzień”, „Agrobiznes”, „Rozmowa Jedynki”, „Między niebem a ziemią” i „Kawa czy herbata”. W serialach i programach emitowanych i produkowanych przez Telewizję Polską, takich jak „Klan”, „Plebania”, „Ojciec Mateusz” czy „Jaka to melodia” pojawią się wątki poświęcone konieczności opłacania abonamentu RTV oraz konkursy dla widzów regularnie go płacących. Ponadto Jedynka przygotowuje kampanię pod hasłem „Płacąc abonament oglądasz filmy i programy w całości”.

Od połowy grudnia w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” oraz w „Panoramie” pojawią się informacje o konsekwencjach likwidacji abonamentu. Dwójka zamierza prezentować na antenie również wypowiedzi wybitnych twórców z dziedziny muzyki, kultury i sztuki ze wskazaniem na katalog pozycji programowych, które mogłyby być realizowane, a których być może zabraknie na antenie ze względu na brak środków z abonamentu. W TVP 2 pojawi się także spot przedstawiający materiały archiwalne programów telewizyjnych tworzonych od początku istnienia Telewizji Polskiej, których autorami są wybitne postaci telewizyjne.

TVP Kultura promując płacenie abonamentu RTV przygotowuje na rok 2010 dla widzów „Koncert życzeń” nawiązujący estetyką do programów z lat 60. W programie pojawią się audycje dedykowane wybranej, wymienionej z imienia i z nazwiska osobie, która płaci abonament. Ponadto TVP Kultura przygotuje spot budujący pozytywne skojarzenia z mediami publicznymi, które nie jawią się jako anonimowa instytucja, tylko medium blisko związane z widzem. W TVP Kultura pojawi się jeszcze jeden spot - „Nie ma abonamentu. Nie ma kultury”, który będzie sugerować, że jeśli abonament przestanie być płacony, to z ramówki znikną te pozycje programowe, które realizują misję mediów publicznych.

Tematyka abonamentowa jest już obecna w serwisach informacyjnych i programach publicystycznych TVP Info, m.in. w „Forum” i „Minęła dwudziesta”. O finansowaniu mediów będzie też mowa w magazynie „Plus-minus”. W styczniu planowany jest weekend tematyczny poświęcony kondycji mediów publicznych zakończony wielką debatą z udziałem twórców, dziennikarzy, ludzi mediów i polityków. Ponadto kanał wyemituje trzy rodzaje spotów pod hasłem „Bez abonamentu telewizja znika”.

Do akcji przystępują też ośrodki regionalne TVP. Na antenach poszczególnych stacji lokalnych gościć będą specjalnie przygotowane materiały, spoty oraz programy cykliczne poświęcone misji i finansowaniu mediów publicznych.

W portalu tvp.pl w dziale „O TVP” została zrewitalizowana strona abonament.tvp.pl. Znajdują się na niej wszystkie szczegółowe informacje związane z abonamentem: wysokość opłat, zwolnienia i zasady płatności. Istnieć będzie także możliwość odtworzenia programów, w których była mowa o abonamencie. Na stronie głównej portalu tvp.pl oraz na stronie abonament.tvp.pl i jej podstronach zamieszczono baner flashowy „Zarejestruj telewizor” odsyłający do formularza rejestracji odbiornika na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
03.04.24, 20:42
| telewizja / VOD » informacje
Kabarety całą dobę w Kabaret TV. Nowa stacja TV Wirtualnej Polski
2 kwietnia br. Wirtualna Polska uruchomiła Kabaret TV, kanał telewizyjny w pełni poświęcony rozrywce.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy