06.12.09, 21:37

Co może zwiększyć skuteczność marketingu online?

Konkurencyjność marketingu internetowego względem pozostałych kanałów komunikacji marketingowej wynika głównie z wysokiej efektywności działań podejmowanych przy jego użyciu - pisze w swoim artykule Grzegorz Skuza, Creative & PR Manager Agencji Reklamy Eura7.

Konkurencyjność marketingu internetowego względem pozostałych kanałów komunikacji marketingowej wynika głównie z wysokiej efektywności działań podejmowanych przy jego użyciu. Obecnie jednak sama obecność w sieci nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Potrzeba do tego odpowiedniej strategii, uwzględniającej przede wszystkim zmiany, jakie mogą dynamicznie zachodzić na rynku.

O czym zapominają marketerzy?
Wyniki badania przeprowadzonego przez Advertise.com i SEMPO (Search Engine Marketing Professional Organization) wykazały, że 46.3% marketerów uważa retargeting za jedną z najrzadziej stosowanych metod optymalizacji działań marketingowych w sieci. Zaledwie 30.5% respondentów potwierdziło, że wykorzystało tego typu metody w prowadzonych kampaniach displayowych. Co ciekawe, 53.1% badanych marketerów jest zdania, że retargeting w kampaniach displayowych pozwala na znaczne zwiększenie ich finalnej skuteczności.

Retargeting, czyli prawie od nowa
Retargeting najprościej rzecz biorąc, polega na podjęciu odpowiednich kroków mających na celu ponowne dotarcie do tej części grupy docelowej w której prowadzone dotychczas działania nie odniosły pożądanego skutku. Ich charakter zależy w znacznej mierze od przyjętej strategii marketingowej, uwzględniającej zarówno interaktywne, jak i tradycyjne metody dotarcia do konsumentów.
Niewątpliwą zaletą e-marketingu pod kątem retargetingu jest bardzo wysoki stopień mierzalności działań podejmowanych online. Jeśli konsumenci nie reagują na akcje promocyjne prowadzone w sieci, marketerzy mają szansę precyzyjnie określić, co spowodowało zaistnienie takiego stanu rzeczy. Zdobycie tej wiedzy pozwala marketerom na podjęcie odpowiednich kroków, mających prowadzić w rezultacie do realizacji zakładanych celów marketingowych i sprzedażowych.

Konsumenta nie można spisywać na straty
Internetowy retargeting ma strategiczne znaczenie dla efektywności wszelkich działań marketingowych, podejmowanych zarówno w sieci, jak i poza nią. W dobie wszechobecnej konkurencji w praktycznie każdym segmencie rynkowym, dla efektywnego funkcjonowania firmy, niezwykle ważne jest pozyskiwanie nowych i utrzymywanie lojalności obecnych klientów. Retargeting ma na celu zwiększanie skuteczności działań zmierzających ku temu poprzez minimalizację ryzyka związanego z obniżoną efektywnością prowadzonych przedsięwzięć marketingowych w określonych segmentach grupy docelowej. Proces ten zabezpiecza więc firmę przed możliwością utraty klientów na rzecz podmiotów konkurencyjnych. Tego zaś nie jest w stanie zapewnić najlepsza nawet polisa ubezpieczeniowa.

Grzegorz Skuza
Creative & PR Manager
Agencja Reklamy Eura7
www.eura7.com

Grzegorz Skuza – Creative & PR Manager, zarządzający działem wsparcia sprzedaży w Agencji interaktywnej Eura7, odpowiedzialny za tworzenie koncepcji kreatywnych i strategicznych projektów agencji, a także za działania wizerunkowe Eura7.

Agencja interaktywna EURA7 powstała w 1999 roku. Centrala agencji znajduje się w Krakowie. Firma posiada swój oddział w Londynie. Agencja specjalizuje się w: produkcjach internetowych, e-marketingu, informatyce biznesowej, multimediach. Firma między innymi realizowała projekty dla: Horalky, Gellwe, Verbena, Ice Cool, Starostwa Powiatu Krakowskiego, Starostwa Powiatu Łęczyńskiego, Hugo Boss, TriGranit, Bonarka City Center. W 2008 roku realizacja EURA7 – serwis internetowy Starostwa Powiatu Łęczyńskiego, została wyróżniona nagrodą „Złota Małpa – samorządowy lider elektronicznej administracji”. W tym samym roku serwis internetowy Starostwa Powiatu Bocheńskiego został uhonorowany wyróżnieniem w konkursie Webstar Festival. Agencja interaktywna EURA7 jest członkiem IAB Polska.

Kontakt:
Biuro Obsługi Klienta:
ul. Spasowskiego 6/4
31-139 Kraków

infolinia: 0 801 003 083
tel.: +48 12 292 33 33
fax: +48 12 292 33 31

strona firmowa: www.eura7.com
blog firmowy: www.labber.pl
e-mail: info@eura7.com

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.