29.10.09, 21:58

POPloty

POPloty (30.10.2009). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy m.in. o: regularnych wietrzeniach w TVP, alkomatach rozdawanych w kościołach, wpadce Polityki oraz nowym odcinku autostrady.

W minioną niedzielę frekwencja na mszach świętych została wzmożona poprzez dodatki gadżetowe w postaci alkomatów. Powodzenie promocji przeszło najśmielsze oczekiwania – w kolejce po miernik spożycia ustawiali się starzy i młodzi, kobiety i mężczyźni, trzeźwi i po spożyciu. Mało kto wspomniał jednak, że sponsorem akcji był producent wschodzącej na naszym rodzimym rynku wody ognistej. Miejsc w Polsce naznaczonych rozdawnictwem, również i nam potrzebnych gadżetów, było niewiele, toteż na przybytek Boży z alkomatami nie natrafiliśmy. Czy nad ołtarzem wisiał baner sponsora - nie wiemy. Spodziewamy się jednak, że w kilku miejscach w Polsce dzwonnice zostaną odnowione.

Aż zajady nam się porobiły, jak na wierch szamba wypłynęła informacja, jak to tygodnik Polityka dał się podejść i ze szczegółami opisał historyczne porozumienie pomiędzy Turcją i Armenią. Wydarzenie owszem – byłoby historyczne, gdyby nie to, że cała akcja dyplomatyczna została popełniona przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego, symulujących ogólnoświatowe zdarzenia dyplomatyczne. To nic, że otoczenie dyplomatycznych rozmów wyglądało dziwnie polsko i znajomo, to nic, że nikt nie raczył potwierdzić informacji w agencyjnych źródłach. Ważne za to, że dziennikarz się, po warszawsku, wykazał, a wierszówka została zainkasowana. Dzielnym studentom gratulujemy kunsztu autentyczności wydarzeń, prosimy jednak o nie symulowanie powrotu IV RP. Nasze serca mogą tego nie wytrzymać.

Trwa wietrzenie „Wiadomości” Jedynki. Ponieważ redaktor Kulczycki nie nosi miniówek i za żadną cenę nie chciał nawet włożyć koszulki z dużym dekoltem, zesłany został na poranne wstawanie do TVP INFO.  Redaktor zastąpi pyskatych i niepokornych redaktorów (Zalewski i Ziemkiewicz) w TVP INFO. Wietrzenie dotknęło również redaktora Jana P., który już nie będzie pytał na śniadanie, a zostanie przy wieczornej teorii, że wciąż warto rozmawiać. Przypominamy, że wietrzenie jest skuteczne do czasu, kiedy osoby, które zajmują się wietrzeniem, same nie padną ofiarą tornada…

Słyszeliśmy tu i ówdzie listę nazwisk typowanych osób na prezesów TVP. W zasadzie dwa nazwiska nam przyśpieszyły bicie serca: Jan Pospieszalski i Małgorzata Raczyńska. Chyba jednak jako prezesa TVP lubiśmy nawet Bronisława Wildsteina…

Odnotowujemy uruchomienie „kolejnego” 20 km odcinka autostrady. Podejrzewamy, że tempo otwierania jest nawet szybsze od tempa budowania, ale co tam. PR-owo dobrze się to prezentuje. No i zwiększy się przecież liczba stacji benzynowych na których można jeszcze poustawiać jednorękich bandytów.

A propos tych ostatnich. Rząd zabrał się za likwidowanie hazardu w Polsce. Za pięć lat według zapowiedzi, tylko w specjalnych punktach i to w zasadzie pod nadzorem będzie można przepuścił kilka wypłat do przodu. Walczącemu z notowaniami rządowi przypominamy, że warto jeszcze tak: wprowadzić prohibicję, zamknąć wszelkie domy publiczne, zlikwidować zjawisko bezrobocia i wybudować autostrady. Hmm… choć z tymi ostatnimi jest najtrudniej, to może rzeczywiście łatwiej hazard zlikwidować…

Po trwającym jeszcze wietrzeniu redakcji informacyjnych i zmianie na stolcach dyrektorskich w Telewizji Vszystkich Polaków, znów nieśmiało przebąkuje się na temat zmiany pory nadawania Panoramy. Najwidoczniej widzowie zaczęli się przyzwyczajać do stałej pory, skoro ktoś o zmianach myśli. Nie wiadomo jednak, którą godzinę tym razem zaproponować, skoro Panorama w swej historii przeżyła już chyba wszelkie możliwe wieczorno-nocne konfiguracje. Dla odmiany proponujemy 3 w nocy – dla tych powracających z imprez. Albo 6.30 rano – dla tych, co wracają z nocnej zmiany. Albo zrezygnujmy z informacji i wprowadźmy nocne Panoramy motywacyjne. W tygodniu roboczym smacznie śpiący Andrzej Turski - dla zwalczania bezsenności, a w weekendy kuso odziana pogodynka – dla pobudzenia.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.