16.10.09, 21:55

Solidarni z Górnikami

Zakończyła się akcja zbiórki pieniędzy na rzecz ofiar tragedii w kopalni Wujek-Śląsk zorganizowana przez Fundację Radia ZET. W ciągu trzech tygodni jej trwania zebrano blisko 400 tys. złotych.

Zakończyła się akcja zbiórki pieniędzy na rzecz ofiar tragedii w kopalni Wujek-Śląsk zorganizowana przez Fundację Radia ZET. W ciągu trzech tygodni jej trwania zebrano blisko 400 tys. złotych. Cała kwota zostanie przekazana na zakup tzw. „tymczasowej drugiej skóry” dla poparzonych górników oraz wsparcie ich rodzin.

Od 25 września br. trwała akcja zbierania pieniędzy na rzecz ofiar wypadku w kopalni w Rudzie Śląskiej spontanicznie zorganizowana przez Fundację Radia ZET. Społeczeństwo polskie po raz kolejny wykazało swoją wielką solidarność w obliczu ludzkiej tragedii. Początkowo akcja planowana była na trzy dni. W związku z olbrzymim i niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy Radia ZET i wszystkich ludzi dobrej woli, zapadła decyzja o jej przedłużeniu do 15 października br.

Wszystkie osoby, które chciały pomóc mogły wysyłać SMS o treści „DLA GÓRNIKÓW”. Operatorzy sieci komórkowych zrzekli się dochodu z połączeń, dzięki czemu całe 5 złotych z każdego SMS-a trafi do górników i ich rodzin. Pieniądze również można było wpłacać bezpośrednio na specjalne konto Fundacji Radia ZET.

Według wstępnych danych zebrano około 400 tys. złotych. W pierwszej kolejności Fundacja Radia ZET zakupi specjalistyczne opatrunki zwane „tymczasową drugą skórą”. Już wkrótce trafią one do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach, gdzie poparzeni górnicy walczą o życie i powrót do zdrowia. Dzięki zastosowaniu „tymczasowej drugiej skóry” leczone rany będą goić się szybciej, a odczuwany ból uda się znacznie ograniczyć. Fundacja Radia ZET zamierza również ufundować ferie zimowe i stypendia naukowe dla dzieci ofiar śląskiej tragedii.

„Akcja pomocy górnikom została spontanicznie zorganizowana i była wyrazem naszej solidarności z ofiarami śląskiej tragedii. Mamy nadzieję, że wsparcie Fundacji Radia ZET pozwoli górnikom na szybszy powrót do zdrowia, a ich rodzinom oderwać się myślami od tragedii, która je dotknęła” – mówi Izabela Szumielewicz Dyrektor Fundacji Radia ZET.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy