30.09.09, 20:22

Rewolucja w ekologii - nowa odsłona portalu ekologia.pl

Platforma dla społeczności, nowy layout i udoskonalona struktura serwisu – to tylko niektóre zmiany, wprowadzone przez portal popularnonaukowy www.ekologia.pl.

Platforma dla społeczności, nowy layout i udoskonalona struktura serwisu – to tylko niektóre zmiany, wprowadzone przez portal popularnonaukowy www.ekologia.pl.

Najbardziej widoczną zmianą jest wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej – za zmianą logotypu wiąże się nowa kolorystka oraz nowa typografia. Pojawił się też nowy układ menu. Obecnie na stronie wszystkie informacje są uporządkowane w odpowiednich sekcjach, dzięki czemu nawigacja jest intuicyjna.

Najważniejszą zmianą jest jednak stworzenie specjalnej przestrzeni dla społeczności. Każdy użytkownik może prowadzić swój blog, tworzyć galerie i łączyć się w grupy z ludźmi o podobnych pasjach. Dodatkowo każdy użytkownik może oceniać artykuły oraz zdjęcia zamieszczone w galeriach.

"Wszystkie zmiany w portalu to ukłon w stronę naszych użytkowników. Zadbaliśmy o to, by strona nabrała odpowiedniej przejrzystości. Nadal koncentrujemy się na tworzeniu ciekawych i ważnych informacji. Jednak w nowym serwisie postanowiliśmy mocno zaakcentować istnienie ekologicznej społeczności. Chcemy, aby ekologia.pl była nie tylko źródłem wiedzy o prawdziwej ekologii, ale również platformą wymiany poglądów i myśli" – mówi Andrzej Lachowski, dyrektor strategiczny odpowiedzialny za rozwój serwisu.

Jeżeli chodzi o strukturę serwisu została poprawiona ergonomia i uproszczono nawigację strony. Nowa konstrukcja pozwala na wyeksponowanie najciekawszych wiadomości, a wprowadzone zmiany dają możliwość szybkiego dotarcia do najbardziej poszukiwanej tematyki. Część informacyjna serwisu została podzielona na odpowiednie bloki tematyczne skierowane do różnych grup odbiorców, które zawierają: newsy, kompendia wiedzy, prezentacje produktów oraz ciekawostki ze świata przyrody. Oprócz tego powstała odrębna sekcja skierowana do firm z informacjami na temat branżowych targów oraz najnowszych aktów prawnych.

Inne ciekawe funkcjonalności to: ekoAlert, ekoKatalog oraz ekoSłowniki. Na szczególną uwagę zasługuje ekoAlert – nowoczesna platforma wymiany informacji o zagrożeniach dla środowiska. Dla świata biznesu przygotowano ekoKatalog, który jest aktualną bazą firm komercyjnych i instytucji związanych z ekologią. Dodatkowo wszyscy będą mogli skorzystać z jednej z największych w kraju baz aktów prawnych dotyczących ochrony środowiska. Wkrótce w ramach portalu pojawią się kolejne ciekawe narzędzia między innymi: Atlas Zwierząt i ekoPoradnik.

Komentarze

Powiązane

13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.