27.09.09, 01:55

Weronika Pazura opuściła areszt

Po wpłaceniu 600 tys. zł kaucji, gwiazda TVN została wypuszczona na wolność

W sobotni wieczór Weronika Marczuk – Pazura opuściła areszt. Po wpłaceniu 600 tys. zł poręczenia, gwiazda TVN wyszła na wolność.

Dowód wpłaty 600 tysięcy złotych dostarczyła sędziom jej obrona. Kwotę zebrano w rekordowym tempie, bo w zaledwie trzy godziny po tym, jak sąd orzekł, że za taką sumę Pazura będzie mogła opuścić areszt. Polska Agencja Prasowa dowiedziała się nieoficjalnie, że zatrzymany w tej samej sprawie prezes Wydawnictw Naukowo-Technicznych Bogusław S. również będzie mógł wyjść za kaucją. W jego przypadku sąd wyznaczył znacznie niższą kwotę, bo 50 tys. zł.

O areszt Weroniki Marczuk-Pazury i prezesa Wydawnictw Naukowo-Technicznych Bogusława S. wnosiła warszawska Prokuratura Okręgowa. Śledczy argumentowali, że taki środek zapobiegawczy jest potrzebny ponieważ zachodzi obawa mataczenia; przestępstwo, o które są podejrzewani zatrzymani jest zagrożone wysoką karą; wysoka była też łapówka, której się domagano. Przypomnijmy, że podejrzani zostali zatrzymani w środę, w momencie przekazywania łapówki związanej z prywatyzacją Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Weronika Marczuk-Pazura utrzymuje, że jest niewinna i zamierza tego dowieść. Dziennikarze Gazety Wyborczej ustalili, że zatrzymanie gwiazdy TVN było tzw. operacją specjalną. Na potrzeby akcji została stworzona fikcyjna firma deweloperska Estate Management Poland Ltd, a jej przedstawicielem był funkcjonariusz CBA, przedstawiany jako Tomasz Małecki. Już po zatrzymaniu Weronika Pazura miała twierdzić, że jako radca prawny legalnie reprezentowała firmę Małeckiego. Wyjaśniała też, że nie wiedziała, iż w torbie, którą przekazał jej agent-biznesmen, są pieniądze. Papierową torebkę - z firmowym napisem Emporio Armani - miała dostać, gdy już wstawała od stolika. Tłumaczy, że nie była zdziwiona, bo sądziła, iż w środku są perfumy, a Małecki kilka razy dawał jej takie prezenty.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy