28.07.09, 22:06

66. Tour de Pologne na antenie TVP

2 sierpnia br. na placu Trzech Krzyży w Warszawie rozpoczyna się najstarszy i najsłynniejszy wyścig kolarski w Polsce czyli Tour de Pologne. Po raz szesnasty transmisję ze wszystkich etapów tej imprezy przeprowadzi Telewizja Polska.

2 sierpnia br. na placu Trzech Krzyży w Warszawie rozpoczyna się najstarszy i najsłynniejszy wyścig kolarski w Polsce czyli Tour de Pologne. Po raz szesnasty transmisję ze wszystkich etapów tej imprezy przeprowadzi Telewizja Polska. Obszerne relacje z wyścigu widzowie będą mogli oglądać na antenach TVP1, TVP Sport i TV Polonia, a także na multimedialnej platformie Telewizji Polskiej pod adresem sport.tvp.pl.

W 2009 r. Tour de Pologne odbędzie się w sierpniu, a nie jak dotychczas we wrześniu. Dzięki temu dodatkowo ma zyskać na atrakcyjności - nie będzie bowiem kolidował z Vuelta a Espana, a wielu czołowych kolarzy świata nie odstraszy niesprzyjająca często w pierwszych tygodnia września w Polsce aura.

TVP1, TVP Sport, TV Polonia i multimedialna platforma sport.tvp.pl wzorem ubiegłych lat pokażą na żywo obszerne relacje z każdego dnia wyścigu. Będziemy z kamerami na wszystkich etapach, pokazując nie tylko finiszowe metry, rozgrywane na widowiskowych rundach, ale także ostatnie kilometry każdego etapu. Kamery TVP pokażą także wyścig "od kuchni", przeprowadzając liczne wywiady z głównymi bohaterami imprezy, przygotowując interesujące i ciekawe reportaże zza kulis, podsumowując i analizując najciekawsze momenty każdego etapu. TVP Sport pokaże m.in. nagradzane na festiwalu programów sportowych w Gdyni - "Dzień z Tour de Pologne" (sobota 1 sierpnia, godz. 22.30) oraz "Niedokończona historia" - część 1 (sobota 1 sierpnia, godz. 8.10) i część 2 (sobota 1 sierpnia, godz. 17.00).

Podobnie jak w ubiegłych latach każdy dzień podsumowany zostanie w specjalnej "Kronice Tour de Pologne" (codziennie o godz. 20.00 w TVP1).

W 2008 r. nadawane w TVP1 kroniki przyciągały liczną grupę telewidzów. Największą oglądalność miała "Kronika 2. etapu", która zgromadziła przed telewizorami około 5 mln osób. Krótki, podsumowujący każdy dzień rywalizacji program cieszył się zresztą ogromnym zainteresowaniem kibiców. Każdy odcinek przyciągał bowiem od 4,2 do 5,5 mln widzów.

Również 1,5 godzinne transmisje z poszczególnych etapów cieszyły się wielkim zainteresowaniem widzów. Największą ich liczbę przyciągnął finisz w Krakowie. Rywalizację w stolicy Małopolski dzięki TVP1 oglądało wówczas na żywo niemal 2 mln osób. Udziały w rynku widowni relacji z Tour de Pologne wyniosły 23,2 proc. Była to największa widownia kolarskich wyścigów wieloetapowych w Polsce w całym 2008 r.

Plan transmisji Telewizji Polskiej z 66. Tour de Pologne:

1. etap: Warszawa - Warszawa
niedziela 2 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1 i TV Polonia (retransmisja w TVP Sport o godz. 21.30)

2. etap: Serock - Białystok
poniedziałek 3 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1, TVP Sport i TV Polonia

3. etap: Bielsk Podlaski - Lublin
wtorek 4 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1, TVP Sport i TV Polonia

4. etap: Nałęczów - Rzeszów
środa 5 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1, TVP Sport i TV Polonia

5. etap: Strzyżów - Krynica-Zdrój
czwartek 6 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1, TVP Sport i TV Polonia

6. etap: Krościenko nad Dunajcem - Zakopane
piątek 7 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1, TVP Sport i TV Polonia

7. etap: Rabka Zdrój - Kraków
sobota 8 sierpnia, godz. 16.10 NA ŻYWO w TVP1, TVP Sport i TV Polonia

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy