12.07.09, 20:25

Rydzyk: ta Unia umrze, ta Europa umrze

XVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Na Jasnej Górze trwa XVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Sobotnią mszę inauguracyjną odprawił biskup Ignacy Dec ze Świdnicy. Po mszy głos zabrał ojciec dyrektor. Zaapelował do pielgrzymów o dobre wychowanie młodzieży, a także o mądre budowanie wiary, rodziny i kultury. "Zachować wiarę, teraz to wiarę budować, rodzinę budować i kulturę. I za wszelką cenę, za wszystkie skarby świata - wtedy przetrwamy. I ta Unia taka bez życia, zabijająca człowieka - i ciało, i ducha i wiarę - ta Unia umrze, ta Europa umrze, a szkoda" – mówił Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja apelował o modlitwę, żeby Polską rządzili „ludzie wierzący prawdziwie”. "Żeby tą Polską rządzili ludzie, co kochają Polskę, to by ona inaczej wyglądała – ocenił. Dodał, że gdyby do pracy wzięli się wszyscy, „Polska inaczej by wyglądała, a nie takie dziadostwo”. - Przecież to dramat, ludzie. Jakaś kobieta z Brukseli mówi, czy ma być stocznia czy nie - przecież to wstyd. Wybaczcie, naprawdę. Ja się czuję, gdzie ja jestem? Przyjechała, pogadała, wszyscy o tym opowiadali. (…) Szkoda gadać, już po Polsce, jak tak będzie. (…) Dla mnie to jest dramat, już właściwie po Polsce" – alarmował Tadeusz Rydzyk.

W niedzielę mszę świętą odprawił biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Wacława Depo. Po mszy Tadeusz Rydzyk ponownie mówił o ataku na Polskę i Radio Maryja oraz o marności mediów, w tym tradycyjnie Gazety Wyborczej. Wiernym rozdanych zostanie też pół miliona moherowych berecików. XVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja to także moment debiutu nowej sieci komórkowej wRodzinie, będącej wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Lux Veritatis i firmy CenterNet, piątego infrastrukturalnego operatora telefonii mobilnej. W ramach promocji rozdanych zostało 20 tys. litrów wody z ujęcia Maria. Woda rozdana została w butelkach z logo nowego operatora komórkowego. Nową sieć zachwalał sam Jarosław Kaczyński, który publicznie ogłosił, że jeżeli tylko będzie taka możliwość, to telefon nowego operatora sobie kupi. Oferta była wielokrotnie przedstawiana wprost z Wałów Jasnogórskich i pośrednio na antenie Radia Maryja, które - jako nadawca społeczny - reklam emitować nie może.

Niesmacznym żartem Rydzyk popisał się już po mszy, w chwili, kiedy przed pielgrzymami występowali goście pielgrzymki. W pewnym momencie podszedł czarnoskóry sympatyk Radia Maryja, który chciał opowiedzieć pielgrzymom jak to radio jest dla niego ważne i jak wiele mógł z fal rozgłośni dowiedzieć się o Polsce. „Popatrzcie, on chyba w ogóle się nie mył, popatrzcie” - gruchnął ojciec dyrektor do mikrofonu. U stóp Jasnej Góry rozległy się brawa.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.