04.07.09, 14:26

Zawieszony Farfał zwalnia dyrektorów ośrodków regionalnych

Posadę stracili szefowie ośrodków w Warszawie, Białymstoku i Lublinie. Ponadto z posadami pożagnali się szef biura kadr i szkoleń oraz prokurent i szef biura marketingu i promocji. Czy słusznie?

Zawieszony p.o. prezesa TVP Piotr Farfał zwolnił w piątek trzech dyrektorów ośrodków regionalnych, szefa biura kadr i szkoleń, a także prokurenta i szefa biura marketingu i promocji. Ze stanowiskami pożegnali się dyrektorzy TVP Warszawa - Piotr Jagiełło, TVP Białytstok Władysław Prochowicz i TVP Lublin Dariusz Sienkiewicz. O zwolnienaich dyrektorzy zostali powiadomieni faksem. Ponadto zwolnienia objęły szefa biura kadr i szkoleń Wiesława Zawiślaka, oraz prokurenta TVP i szefa biura marketingu i promocji Pawła Palucha.

Zwolnienia są o tyle dziwne, że wszystkie te osoby zostały kilka miesięcy temu powołane na swoje stanowiska właśnie przez Farfała. - Nie będę tolerował w spółce osób, które nie rozumieją potrzeby restrukturyzacji TVP - powiedział zawieszony wczoraj prezes. W przypadku Pawła Palucha chodzi o poważniejsze zarzuty - wiadomo, że były prokurent został zwolniony dyscyplinarnie. Z oświadczenia wydanego przez TVP wiadomo, że powodem decyzji o natychmiastowym zakończeniu współpracy było "nieuprawnione powoływanie się przez prokurenta na rzekome stanowisko p.o. prezesa (...) dotyczące kwestii programowych. Paweł Paluch próbował wymusić na dyrektorze jednej z anten realizację audycji, która nie zyskała formalnej akceptacji zarządu".

Tymczasem powstaje pytanie, czy zawieszony w piątek 3 lipca br. Piotr Farfał miał prawo podjąć decyzje o zwolnieniach. Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Tomasz Borysiuk, uważa, że Farfał nie miał prawa ich zwolnić. Przypomnijmy, że w piątek Piotr Farfał został odwołany z funkcji p.o. prezesa TVP, a na jego miejsce powołano Sławomira Siwka. Sam Farfał uważa decyzję za bezpodstawną, ponieważ została wydana przez radę nadzorczą, która zgodnie z decyzją ministra skarbu powinna zakończyc swoją kadencję. Wczorajsze decyzje rady nadzorczej popiera KRRiT.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.