04.07.09, 14:22

Zawieszony Farfał zwalnia dyrektorów ośrodków regionalnych

Posadę stracili szefowie ośrodków w Warszawie, Białymstoku i Lublinie. Ponadto z posadami pożagnali się szef biura kadr i szkoleń oraz prokurent i szef biura marketingu i promocji. Czy słusznie?

Zawieszony p.o. prezesa TVP Piotr Farfał zwolnił w piątek trzech dyrektorów ośrodków regionalnych, szefa biura kadr i szkoleń, a także prokurenta i szefa biura marketingu i promocji. Ze stanowiskami pożegnali się dyrektorzy TVP Warszawa - Piotr Jagiełło, TVP Białytstok Władysław Prochowicz i TVP Lublin Dariusz Sienkiewicz. O zwolnienaich dyrektorzy zostali powiadomieni faksem. Ponadto zwolnienia objęły szefa biura kadr i szkoleń Wiesława Zawiślaka, oraz prokurenta TVP i szefa biura marketingu i promocji Pawła Palucha.

Zwolnienia są o tyle dziwne, że wszystkie te osoby zostały kilka miesięcy temu powołane na swoje stanowiska właśnie przez Farfała. - Nie będę tolerował w spółce osób, które nie rozumieją potrzeby restrukturyzacji TVP - powiedział zawieszony wczoraj prezes. W przypadku Pawła Palucha chodzi o poważniejsze zarzuty - wiadomo, że były prokurent został zwolniony dyscyplinarnie. Z oświadczenia wydanego przez TVP wiadomo, że powodem decyzji o natychmiastowym zakończeniu współpracy było "nieuprawnione powoływanie się przez prokurenta na rzekome stanowisko p.o. prezesa (...) dotyczące kwestii programowych. Paweł Paluch próbował wymusić na dyrektorze jednej z anten realizację audycji, która nie zyskała formalnej akceptacji zarządu".

Tymczasem powstaje pytanie, czy zawieszony wczoraj Piotr Farfał miał prawo podjąć decyzje o zwolnieniach. Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Tomasz Borysiuk, uważa, że Farfał nie miał prawa ich zwolnić. Przypomnijmy, że w piątek Piotr Farfał został odwołany z funkcji p.o. prezesa TVP, a na jego miejsce powołano Sławomira Siwka. Sam Farfał uważa decyzję za bezpodstawną, ponieważ została wydana przez radę nadzorczą, która zgodnie z decyzją ministra skarbu powinna zakończyc swoją kadencję. Wczorajsze decyzje rady nadzorczej popiera KRRiT.

Komentarze

Powiązane

14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.