07.06.09, 20:23

Grupa o2.pl wchodzi na polski rynek telematyczny z usługą GEO2.pl

Grupa o2.pl, spółka aktywna do tej pory w mediach internetowych i telekomunikacji, wprowadza na polski rynek własną usługę telematyczną o nazwie GEO2.pl, umożliwiającą monitoring aktywności pojazdów.

Grupa o2.pl, spółka aktywna do tej pory w mediach internetowych i telekomunikacji, wprowadza na polski rynek własną usługę telematyczną o nazwie GEO2.pl, umożliwiającą monitoring aktywności pojazdów.

GEO2.pl to geolokalizacja internetowa, która umożliwia śledzenie obiektów w czasie rzeczywistym na cyfrowych mapach w portalu www.geo2.pl. Obok bieżącej obserwacji pojazdów na mapie, użytkownicy mogą także przeglądać w archiwum zapis wcześniej pokonanych tras, w tym odczytać, w jakim miejscu w zadanym czasie znajdował się monitorowany obiekt i z jaką prędkością się poruszał.

Usługa GEO2.pl kierowana jest do dwóch grup odbiorców. Pierwsza to właściciele pojazdów, którzy chcieliby dodatkowo zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą i uzyskać dzięki temu zniżkę składki AC u swojego ubezpieczyciela. Druga grupa to właściciele firm, dla których GEO2 może zwiększyć efektywność pracy pracowników wykorzystujących służbowe samochody.

Urządzenie przydatne ma być także dla rodziców, chcących mieć kontrolę nad wykorzystaniem samochodu przez ich dzieci. Możliwość zweryfikowania prędkości, z jaką poruszał się pojazd, ograniczy brawurę młodych kierowców na polskich drogach.

Dystrybucja urządzeń GEO2 w pierwszej fazie projektu będzie odbywać się poprzez sklep internetowy na stronie portalu. W planach jest uruchomienie ogólnopolskiej sieci punktów dealerskich oraz współpraca z warsztatami samochodowymi.

Urządzenia GEO2 nie wymagają montażu zewnętrznych anten GPS i GSM. Instalacja geolokalizatora w pojeździe sprowadza się do podłączenia go do gniazda zapalniczki lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Obsługa systemu odbywa się poprzez przeglądarkę internetową z dowolnego komputera podłączonego do internetu, nie jest wymagana instalacja dodatkowych aplikacji.

Korzystanie z usługi GEO2.pl wymaga opłacenia rocznego abonamentu, który zawiera koszty aktualizacji map i utrzymania aktywnej karty GEO2-SIM w urządzeniu. Model GEO2-100 kosztuje 599 zł. Roczny abonament w pierwszym roku wynosi 1 zł, w kolejnych latach 199 zł.

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.