19.01.09, 22:33

Firmy.net bada priorytety i budżety polskich firm na promocję w sieci

Dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, skuteczne pozyskanie klienta i wzrost sprzedaży to priorytety internetowej promocji małych i średnich przedsiębiorstw – to sie liczy w reklamie internetowej - wynika z badania przeprowadzonego na firmach przez portal Firmy.net.

Dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, skuteczne pozyskanie klienta i wzrost sprzedaży to priorytety internetowej promocji małych i średnich przedsiębiorstw – to sie liczy w reklamie internetowej - wynika z badania przeprowadzonego na firmach przez portal Firmy.net. 
 
Badanie przeprowadzono w październiku 2008 roku za pomocą ankiety internetowej na 2801 przedsiębiorstwach zarejestrowanych w portalu. Współczynnik response rate (stosunek liczby wyemitowanych ankiet do liczby wypełnionych ankiet) wyniósł 25 proc. Ankieta składała się z trzech niezależnych modułów: w pierwszym zapytano, co jest najważniejsze w promocji firmy w Internecie, w drugim ile przedsiębiorstwa byłyby na nią w stanie wydać w skali roku, a w trzecim - ile jednorazowo.
 
Dla 28 proc. przebadanych firm priorytetem w działaniach promocyjnych w Internecie jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, ale tylko co czwarty przedsiębiorca w tym gronie stara się dotrzeć ze swoim przekazem reklamowym do konkretnej grupy docelowej. Równie istotne dla firm (25 proc.) jest skuteczne pozyskanie klienta i wzrost sprzedaży. Dla 17 proc. kluczowa okazała się wysoka pozycja w popularnych wyszukiwarkach internetowych, a dla 9 proc. kreowanie wizerunku i zwiększenie rozpoznawalności marki.
 
Jeśli chodzi o wymogi rodzimych firm odnośnie strony wizualnej przekazu promocyjnego, to z badania Firmy.net wynika, że dla przedsiębiorców najważniejsza jest przejrzystość i czytelność prezentacji reklamowej w sieci (8 proc.), a także konkretne funkcjonalności z tą reklamą związane (5 proc.). Co warte zainteresowania, tylko 2 proc. ankietowanych wymienia niską cenę jako element decydujący o wyborze sposobu promowania się w Internecie.
 
Wyniki badania potwierdzają dynamiczny rozwój rynku reklamy w Internecie. Ponad 20 proc. spośród przebadanych przedsiębiorstw gotowych jest na ten cel zainwestować ponad 5000 zł rocznie, 11 proc. jest skłonnych wydać między 1501 zł a 2000 zł. Co czwarte przedsiębiorstwo zdecydowane jest na ten cel przeznaczyć od 501 zł do 1000 zł, a 16 proc. od 251 zł do 500 zł w skali roku. Jeśli chodzi o jednorazowy wydatek na reklamę w sieci, to 32 proc. firm deklaruje, że może poświęcić na nią co najwyżej 250 zł. Jedna na cztery firmy chętna jest dać od 251 zł do 500 zł, a 11 proc. gotowych jest zainwestować między 501 zł a 1000 zł.
 
Obecność w Internecie jest już nie tyle możliwością, co wymogiem dla firm, które chcą aktywnie zabiegać o klientów. Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, że sieciowe nieistnienie to także rynkowy niebyt. Poza tym, rośnie także świadomość firm odnośnie narzędzi internetowej promocji. Świadczy o tym choćby fakt, że coraz więcej przedsiębiorstw mierzy wartość reklamy w sieci przez liczbę pozyskanych w ten sposób klientów, a nie za pomocą wysokości kwot przeznaczanych na reklamę” - podsumowuje Michał Kurczycki, przedstawiciel twórcy Firmy.net, szwajcarskiej firmy NNV AG.
 
Firmy.net to portal, który umożliwia promocję firm w Internecie.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 19:21
| reklama & PR » informacje
PZU Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym tegorocznej edycji Tour de Pologne, w tym klasyfikacji górskiej. Firma wspiera także Tour de Pologne Junior. 
18.07.24, 17:44
| reklama & PR » informacje
Green Caffè Nero promuje letnią ofertę
Marka Green Caffè Nero wystartowała z działaniami reklamowymi, które mają promować letnią ofertę kawiarni. Działania promocyjne obejmują spot reklamowy emitowany w sieci kin niezależnych oraz działania digitalowe. Motywem przewodnim kampanii jest lato w mieście.
18.07.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Tak smakuje kino. Kampania Cinema City na Spotify
Polski oddział Aleph Group (dawniej Httpool by Aleph) przygotował z myślą o Spotify kampanię pt. „Tak smakuje kino” dla Cinema City.
18.07.24, 11:30
| reklama & PR » ludzie
Agata Bieniek awansowała zarządzanie polskim zespołem marketingu Bolt
Agata Bieniek objęła stanowisko Marketing Manager Bolt w Polsce i zarządza zespołem marketingu w polskiej siedzibie firmy oraz odpowiada za lokalne działania marki.
18.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Superbet zwiększa zaangażowanie w Górnika Zabrze
W ramach nowej umowy między Superbet a Górnikiem Zabrze, logo bukmachera znajdzie się na froncie koszulki klubu. 
18.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla marki Luksja
Streetcom zrealizuje kampanię product seeding dla marki Luksja. Działania wspierające zostały zaplanowane do końca sierpnia br.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 15:02
| reklama & PR » informacje
ORGANIQUE klientem agencji Trufle.PRO
Agencja Trufle.PRO rozpoczęła współpracę z polską marką kosmetyczną Organique.
17.07.24, 12:49
| reklama & PR » ludzie
Urszula Zielińska awansuje, a Bartosz Teresiak dołącza do VML
Urszula Zielińska awansowała w strukturach Client Engagement agencji VML. Do zespołu agencji dołączył Bartosz Teresiak.
16.07.24, 18:27
| reklama & PR » informacje
Justtag Group kupuje sieć Adrino
Firma Justtag Group, działająca na rynku platform data-as-a-service w regionie CEE, przejęła Adrino - sieć reklamy native. Tym samym oferta Justtag Group poszerzyła się m.in. o usługi z zakresu reklamy natywnej.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.