18.12.08, 23:09

Świątecznie w RMF FM

RMF FM zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych programów do swojej świątecznej ramówki.

RMF FM zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych programów do swojej świątecznej ramówki.

W Wigilię, zaraz po Wstawaj Szkoda Dnia prowadzonym przez Witolda Lazara i Przemysława Skowrona, o 9:00 Krzysztof Urbaniak w towarzystwie Świętego Mikołaja (do 13:00) powie, dlaczego karp nie ma łusek i przekaże wiele innych świątecznych ciekawostek. O 13:00 w studio pojawi się Robert Konatowicz, który opowie kilka przypowieści wigilijnych i parę świątecznych historii. Od 17:00 RMF FM stanie się sceną koncertową, ponieważ wtedy rozpocznie się czterogodzinny Koncert Najpiękniejszych Kolęd. Po koncercie Tomasz Brehl zaprosi wszystkich do muzycznego stołu wigilijnego, który tradycyjnie obłożony będzie 12 potrawami – w tym wypadku muzycznymi potrawami.

W pierwszy dzień świąt, od 7:00 rano Witold Lazar dowie się, jakie prezenty chcą otrzymywać Polacy, ale dziwnym trafem nigdy ich nie dostali. Od 10:00 Daniel Dyk, wraz z kabaretem po Wydrwigroszem zaprezentuje humorystyczną audycję Zdrowych Świąt ze świątecznymi dyscyplinami sportowymi (m.in. skok na karpia, rzut okiem na telewizor). Świąteczna Wasza Muzyka rozpocznie się o godzinie 15:00 i zostanie poprowadzona przez Roberta Janowskiego, który nie będzie sam. Zaprosił przyjaciół z radia: Małgorzatę Kościelniak, Darka Maciborka, Krzysztofa Urbaniaka i Roberta Konatowicza. W towarzystwie bliskich będzie spełniał muzyczne życzenia. O 18 rozpoczyna się program poświęcony muzycznej drodze Chrisa Rea, który poprowadzi Darek Maciborek. Szukać istoty świątecznej duszy będzie Paweł Oksanowicz od 22:00. 

Drugi dzień świąt ponownie rozpocznie poranek. Od 7:00 Sławomir Kowalewski będzie przedstawiał listę rzeczy, których w święta absolutnie nie można robić. O 10:00 rozpocznie się premierowe wydanie Opowieści Betlejemskiej w wykonaniu Marty Grzywacz i Piotra Jaworskiego. Wyjaśnią sprawy pominięte przez Ewangelię. Powiedzą, kto zmienił datę urodzin Jezusa i, co zmyliło mędrców ze wschodu. Robert Konatowicz od 15:00 będzie przedstawiał kolędy i zwyczaje świąteczne sprzed lat, a po nim Darek Maciborek przedstawi osiem najlepszych jego zdaniem płyt 2008 roku. O 22:00 Paweł Oksanowicz pokaże jak ulepszyć święta, prezentując różne wynalazki.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.