13.10.08, 20:01

CNN zakończył cykl Eye on Poland

Syreeta Clark: Mimo niespodziewanych wydarzeń, cykl można uznać za udany

W niedzielę zakończył się emitowany w CNN tygodniowy cykl „Eye on Poland”. - Mimo niespodziewanych wydarzeń, cykl można uznać za udany - mówi Syreeta Clarke, PR manager CNN International.

Przez cały tydzień widzowie CNN International mogli oglądać reportaże na temat Polski, przygotowane przez dziennikarzy tej stacji. Dodatkowo od poniedziałku do piątku relacje na żywo z Polski nadawała popularna dziennikarka Fionnuala Sweeney. Bywało, że jej wystąpienia nie doszły do skutku ze względu na kryzys ekonomiczny na światowych giełdach. Tak było np. w środę, kiedy zamiast relacji Sweeney o polityce zagranicznej Polski, spod Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu sytuację na rynkach giełdowych na świecie komentował dziennikarz CNN, specjalizujący się w sprawach europejskich, Robin Oakley.

Medioznawca, prof. Wiesław Godzic, ocenił, że cykl emitowany przez CNN powinien dać Polakom do myślenia. - Cieszmy się z tego, że Amerykanie przyznali, iż jesteśmy częścią demokratycznego, rozwiniętego, wysoko cywilizowanego świata. Ale wszystko to było ujęte powierzchownie, nie głęboko – mówi Godzic. Medioznawca docenia jednak fakt zainteresowania CNN tematem Polski, bo „jeszcze niedawno National Geographic pokazywał jako podstawową informację z Polski wóz drabiniasty”.

Oprócz zakończonego cyklu „Eye on Poland”, na antenie CNN do grudnia emitowane będą spoty promujące Polskę. Całość kampanii reklamowej kosztowała 600 tys. dolarów. Za spoty zapłaciło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polska Organizacja Turystyczna, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz LOT. Koszt produkcji reklamówek wzięła na siebie CNN International. Polska promowana jest również na stronie internetowej CNN.

W kanale reklamują się również niektóre polskie miasta: Warszawa, Gdańsk, Łódź. Każde z nich zapłaciło za swój spot ok. 300 tys. dolarów. Według Niny Kowalewskiej-Motlik, przedstawicielki CNN International w Polsce, były to bardzo preferencyjne ceny, niższe nawet od cen podobnych kampanii w polskich mediach komercyjnych. W lutym swoją kampanię w CNN ma mieć Kraków.

Komentarze

Powiązane

24.05.24, 11:15
| reklama & PR » informacje
Dwa wielkoformatowe ekrany reklamowe Screen Network w łódzkiej Manufakturze
Screen Network ogłasza uruchomił dwa wielkoformatowe w łódzkiej Manufakturze, które należą do najwyższej kategorii ekranów Super Screen.
24.05.24, 09:45
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Puławska awansowała w Good One PR. Została dyrektor zarządzającą
Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy